Новини    28 травня 2022 20:06

Нафтогаз планує створити державну мережу АЗС

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” отримала завдання стати головним оператором на ринку нафтопродуктів, щоб мати змогу вирішити питання високої ціни

Президент України поставив перед НАК “Нафтогаз України” завдання стати національним оператором мережі, щоб врегулювати на ринку ціни на нафтопродукти.

Про це повідомив голова правління компанії Юрій Вітренко агентству “Інтерфакс-Україна” у Давосі на Всесвітнього економічного форуму.

Вітренко розповів: “Нафтогаз” має бути оператором національної мережі, щоб не було питання зависокої ціни. Це завдання поставив президент. Також ми можемо бути для держави ефективним інструментом співпраці з найбільшими у світі компаніями щодо ресурсу. Але насамперед потрібно розв’язувати логістичну проблему, що вимагає політичного лідерства”

Він пояснив, що міжнародні компанії мають більше можливостей вирішувати комерційні питання саме з національними компаніями, наприклад щодо постачання великих обсягів нафтопродукції.

“Ми маємо суттєвий вплив і можемо проконтролювати, щоб ціни були адекватні. Коли у нас буде власна мережа, у нас буде чітке розуміння собівартості – не в теорії, а на практиці. З логістикою ми теж готові допомогти, у нас достатньо фінансового ресурсу, щоб зараз забронювати будь-яку логістику, головне покажіть її нам”, – заявив він.

Вітренко підкреслив, що головна задача полягає не в монополізації, та пояснив, як буде формуватись справедлива ціна:

“Коли є державний гравець із суттєвою часткою ринку – 15-20-30%, тобто не 100%, але й не 1% – тоді є більше довіри, що у споживачів є можливість купувати за справедливою конкурентною ціною. Якщо вони бачать, що на приватних заправках ціни якісь захмарні, можуть поїхати трохи далі та заправитись на державній станції. Якщо мережа займає 30% ринку, то це вже дає реальну альтернативу людям. В свою чергу, це буде примушувати приватних операторів теж не задирати ціни.”

Нагадаємо, нафта продовжує дорожчати через обмежену пропозицію та очікуване зростання попиту.

Landlord повідомляв, ЄС планує запропонувати заборону на імпорт російської нафти з кінця року, а до того моменту поступово вводитимуться обмеження.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...