Новини    29 березня 2023 15:34

Ситуація дозволяє Україні відновити експорт електроенергії у ЄС – Галущенко

Ситуація з генерацією електроенергії в Україні стабілізувалася, є резервні потужності, які дозволяють експортувати електроенергію до європейських країн

Міністр енергетики України Герман Галущенко під час візиту до Брюсселя провів зустріч з Віцепрезидентом Європейської комісії з питань міжінституційних відносин Марошем Шефчовичем, повідомляє пресслужба відомства.

Галущенко акцентував, що наразі ситуація з генерацією електроенергії в Україні стабілізувалася, є резервні потужності, які дозволяють експортувати електроенергію до європейських країн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Він висловив сподівання на якнайшвидше рішення ENTSO-E щодо збільшення можливостей для імпорту та експорту електроенергії між Україною та ЄС. Пояснивши, що отримані від експорту кошти дозволять, зокрема, стабілізувати фінансовий стан енергетичних компаній, які зазнали значних втрат від російських атак, а також підготуватися до проходження наступного опалювального сезону.

Щобільше, у процесі підготовки до наступної зими Україна планує максимально децентралізувати генерацію електроенергії шляхом нарощування маневрових потужностей. Сторони обговорили відповідні напрямки співпраці у сфері відновлюваних джерел енергії та використання газових турбін.

Також обговорювалася подальша інтеграція України до європейських ринків електричної енергії та газу. Зокрема Герман Галущенко зауважив про  зацікавленість української сторони в участі у платформі спільних закупівель природного газу.

Окрему увагу сторони приділили необхідності збереження європейських санкцій проти росії в енергетичному секторі і їх розширення на російську ядерну галузь.

Шефчович запевнив, що ЄС продовжуватиме підтримку України у боротьбі з агресором і зберігатиме політичний тиск на росію.

Довідка. ENTSO-E – європейська мережа операторів системи передачі електроенергії, що об’єднує 43 оператори у 39 країнах європейського континенту. Організація створена у липні 2009 року. Станом на 2021 р. мережа у своїй структурі має 5 галузевих груп, які координують забезпечення безпечної та оптимальної роботи мережі Європи в реальному часі, підтримує та розробляє комунікаційну інфраструктуру, забезпечує координацію захисту критичної інфраструктури, розробляє правила координації, веде класифікацію та оцінку ризиків, займається плануванням та стратегіями розвитку.

Нагадаємо, енергетичний безвіз із ЄС запрацював лише у березні 2022 року і вже дає перші результати.

Водночас уряд затвердив документ, який визначає, що Україна буде з теплом і зможе спокійно пройти наступну зиму.

Landlord раніше повідомляв, Нафтогаз планує створити державну мережу АЗС.

Усього через три місяці після отримання енергетичного безвізу почався довгоочікуваний експорт української електроенергії в Європу. Потенціал експорту української електроенергії в Європу складає до 2,5 ГВт. За таким сценарієм держава зможе отримувати більш як 70 млрд грн на рік.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...