Новини / Аналітика     07 листопада 2023 19:56

У середньому зарплати агрономів зросли на 40%

Найвище зростання середньої заробітної плати (без урахування бонусів) відбулося серед головних агрономів

У 2023 році агробізнес збільшив заробітні плати більшості працівників на рівні, що відповідає інфляції у 2022 році, яка досягла 26,6%, згідно з результатами кадрового дослідження українського аграрного ринку HR360 Benchmarking, проведеного компанією Agrohub.

Найвище зростання середньої заробітної плати (без урахування бонусів) відбулося серед головних агрономів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Якщо станом на жовтень 2022 року вона складала 61,5 тис. грн на місяць, то у липні 2023-го — 90 тис. грн, тобто зросла на 46%. Дохід провідного агронома у 2023 році — 50 тис. грн, рядового — 30 тис. грн, і проти 2022-го вони виросли на 40% та 34% відповідно, — зазначають фахівці.

Таке суттєве збільшення пояснюють трендом на розширення функціонала агрономічної служби, що зафіксував Agrohub: до їхньої зони відповідальності додається організація виробництва, що потребує і відповідної винагороди. Інший тренд — укрупнення земельних масивів та, відповідно, збільшення кількості гектарів, за які відповідає агроном, також став фактором впливу на зростання доходу.

У межах інженерної служби дані показують дещо менші відсотки зростання доходу. Зокрема, медіана зарплати головного інженера без урахування бонусів сягає 66,3 тис. грн на місяць, що свідчить про зростання на 21% порівняно з 2022 роком. Дохід провідного інженера становить 43 тис. грн (+27% порівняно з 2022-м), головного енергетика — 32,3 тис. грн (+26% порівняно з 2022-м), — додають аналітики.

Водночас більшість компаній-учасниць дослідження повертаються до політики бонусування, розуміючи важливість мотивації та визнання високої продуктивності працівників. Навіть у поточних важких умовах деякі підприємства станом на липень 2023 року вже виплатили бонуси на рівні 100%. Решта компаній планує виплачувати бонуси після завершення продажів. Розмір бонусу, який рахується тою чи іншою кількістю окладів, виріс відповідно до зростання заробітної плати.

Читайте також: Доходи агрономів за минулий рік зросли до 50% — дослідження Agrohub

Нагадаємо, найбільший попит на ринку праці України, як і до війни, зберігається на кваліфікованих представників робітничих професій та працівників сфери торгівлі. Поступово зростає й рівень оплати праці за відповідними вакансіями, що пропонуються роботодавцями.

4,8 мільйона людей в Україні втратили роботу з початку російського вторгнення в лютому, згідно зі звітом Міжнародної організації праці (МОП). Якщо бойові дії загостряться, втрати робочих місць зростуть до 7 мільйонів, якщо – негайно припиняться, то швидке відновлення буде можливим із поверненням 3,4 мільйона робочих місць.

У 2023 році прогнозоване скорочення зайнятих на сільськогосподарських підприємствах з виробництва зернових та олійних культур становитиме 22% з урахуванням формальної та неформальної зайнятості.

Реалізація державних грантових програм проєкту “єРобота”, за розрахунками уряду, надасть можливість створити в Україні понад 300 тис. нових робочих місць.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також