Новини / Рослинництво     18 березня 2023 11:05

Доходи агрономів за останній рік зросли до 50% — дослідження Agrohub


Рівень повного доходу агрономів (заробітна плата + бонуси) в кінці 2022 року збільшився на 9-55% в залежності від посади та компанії — у порівнянні з ситуацією в березні 2021.

Про це йдеться у дослідженні компанії Agrohub.

Таке зростання більшою мірою пов’язане зі зміною системи бонусування, що була прийнята ще до початку повномасштабної війни. У дослідженні взяли участь 6 великих і середніх агрохолдингів із сумарним земельним банком більше ніж 1,5 млн га.

Зазначимо, що на рівень доходу суттєво впливає рівень навантаження — кількість гектарів, за яку відповідає той чи інший агроном.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У 2022 медіана заробітної плати (без бонусів) виглядає наступним чином:

  • для головного агронома — 61,5 тис. грн,
  • для провідного — 35,7 тис. грн,
  • для лінійного агронома — 22,4 тис. грн.

У порівнянні з 2021 роком відбулось зростання (+15%) зарплатної медіани, що було реалізовано ще до початку повномасштабної війни або вже наприкінці року.

Також у 2022 році зросли бонуси:

  • 2-3 місячні оклади для лінійного агронома,
  • понад 4 оклади для провідного,
  • близько 8 для головного.

“Це дослідження в першу чергу показало силу та стійкість компаній, які протягом 2022 не дивлячись на труднощі демонстрували приклад потужної соціальної допомоги співробітникам та навіть підвищили рівень їхнього доходу. Наразі є певна турбулентність у планах — не зрозуміло, як буде розгортатись ситуація через складнощі воєнного часу, але компанії все одно мають намір збільшувати зарплату та бонуси у 2023”, — розповів керівник Agrohub Дмитро Лєбєдєв.

Також у 2022 році 85% агрономів були забезпечені службовими автомобілями або ж їм компенсували паливо та обслуговування власного авто. 70% агрономів були забезпечені принаймні разовим харчуванням та 100% мали право пільги на житло.

Крім того, 99% агрономів мають доступ до навчання — ця пільга розповсюджена найбільше саме серед агрономів у порівнянні з іншими групами посад.

Враховуючи, що дослідження проходило протягом 2022 року, варто відзначити вплив війни. Компанії продовжили надавати більшість пільг, а також гуманітарну допомогу, збільшивши на це бюджет в умовах масштабної релокації співробітників. Проте у перші пів року багато агробізнесів поставили на паузу певні пільги, наприклад навчання, видачу кредитів та позик, а від деяких відмовились зовсім, зокрема від медичного страхування.

Нагадаємо, найбільше нових пропозицій роботи у січні з’явилося в категорії “Сільське господарство, агробізнес” (+33% до грудня 2022 р.), що пов’язано з підготовкою компаній до нового сільськогосподарського сезону.  У січні 2023 року на порталі Work.ua було розміщено понад 59 тис. вакансій, що є найбільшим показником з початку повномасштабної війни.

4,8 мільйона людей в Україні втратили роботу з початку російського вторгнення в лютому, згідно зі звітом Міжнародної організації праці (МОП). Якщо бойові дії загостряться, втрати робочих місць зростуть до 7 мільйонів, якщо – негайно припиняться, то швидке відновлення буде можливим із поверненням 3,4 мільйона робочих місць.

У 2023 році прогнозоване скорочення зайнятих на сільськогосподарських підприємствах з виробництва зернових та олійних культур становитиме 22% з урахуванням формальної та неформальної зайнятості.

Реалізація державних грантових програм проєкту “єРобота”, за розрахунками уряду, надасть можливість створити в Україні понад 300 тис. нових робочих місць.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також