Новини / Політика     12 січня 2023 13:13

У 2023 році в сільському господарстві скоротять кожного п`ятого працівника – дослідження


Прогнозоване скорочення зайнятих на сільськогосподарських підприємствах з виробництва зернових та олійних культур становитиме 22% з урахуванням формальної та неформальної зайнятості.

Про це йдеться у дослідженні Центру економічного відновлення.

Зазначається, що агросектор є лідером за кількістю неофіційно зайнятих в Україні — у 2021 році офіційна зайнятість становила 0,58 млн осіб проти 1.46 млн, за даними Держстату.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“З огляду на історично суттєву частку неофіційно зайнятих, складно спрогнозувати, як зміниться дане співвідношення у 2023 році. Проте раціональним є припущення, що неофіційна частка збільшиться. Змодельоване скорочення зайнятості в агросекторі корелюється з опитуваннями Держстату (30% падіння в першому кварталі 2023 року) та прогнозами НБУ (падіння на 25%) на 2023 рік”, — йдеться у дослідженні.

Нагадаємо, 4,8 мільйона людей в Україні втратили роботу з початку російського вторгнення в лютому, згідно зі звітом Міжнародної організації праці (МОП). Якщо бойові дії загостряться, втрати робочих місць зростуть до 7 мільйонів, якщо – негайно припиняться, то швидке відновлення буде можливим із поверненням 3,4 мільйона робочих місць.

Реалізація державних грантових програм проєкту “єРобота”, за розрахунками уряду, надасть можливість створити в Україні понад 300 тис. нових робочих місць.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також