Новини / Ринок землі     06 листопада 2023 17:29

У наступному році вартість землі зросте на 15-20% — експерт

Очікувано, якщо юрособи заходитимуть з метою купівлі землі — вони будуть скуповувати активніше та більші площі угідь ніж ті фізособи-інвестори, які спостерігаються сьогодні

Збільшення нових гравців після відкриття ринку землі для юридичних осіб у 2024 році означає появу додаткового попиту на земельні активи. Наслідки появи попиту однозначні — зростання ціни землі як мінімум на 15-20%. Такою думкою у своєму блозі на Latifundist поділився співзасновник земельної агенції Volodar Володимир Нагорний.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також не забуваймо, що зазвичай за договором оренди орендар має переважне право на придбання земельної ділянки у власність. Тому це відкриє ще одне вікно можливостей для агровиробників, оскільки придбання власних орендованих земель збільшуватиме відповідним чином капіталізацію компаній, — пише Нагорний.

Водночас якщо говорити про консолідацію на юрособі земель, які передаватимуться надалі в оренду орендарям, то є певні нюанси, говорить експерт. Приблизно до площі в 300 га землю все ж таки буде ефективніше (з точки зору економічної вигоди) тримати у власності фізособи та отримувати відповідний дохід від оренди.

Читайте також: Мінімальне податкове зобов’язання на землю не вплине на аграріїв, які обробляють землю офіційно

Очікувано, якщо юрособи заходитимуть з метою купівлі землі — вони будуть скуповувати активніше та більші площі угідь ніж ті фізособи-інвестори, які спостерігаються сьогодні.

Тож, якщо ви бажаєте купити землю — купуйте її сьогодні, бо завтра заплатите значно дорожче, — закликав експерт.

Нагадаємо, 27 жовтня Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування земель природно-заповідного фонду земельним податком”, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

З 1 січня 2023 року почали діяти зміни до Податкового кодексу, які передбачають введення нового збору – мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки. Відповідні зміни були ухвалені законом № 1914 від 30 листопада 2021 року.

В Україні найдорожча медіанна ціна сільськогосподарської землі за 1 га розташована на Львівщині та Івано-Франківщині. Водночас найменша ціна у Чернігівській області.

Ринок сільськогосподарських земель в Україні відновив зростання за кількістю угод та площею після незначного сезонного скорочення у червні-липні, а загальна кількість сільгоспземель в обігу перевищила 1%, мовиться в аналітичному огляді, підготовленому експертами KSE Агроцентр.

На початку 2024 року Фонд держмайна запустить Земельний банк в Україні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також