Новини    02 листопада 2023 10:34

Найдорожче на Львівщині: скільки коштує земля в різних областях України


В Україні найдорожча медіанна ціна сільськогосподарської землі за 1 га розташована на Львівщині та Івано-Франківщині. Водночас найменша ціна у Чернігівській області.

За даними Держгеокадастру, на Львівщині 1 га землі можна придбати за майже 119 тисяч гривень, а до повномасштабної війни цифра сягала майже 98 тисяч гривень. Надалі йде Івано-Франківська (84 112 грн), Київська (78 095 грн) та Рівненська (45 888) області. Замикає ТОП-5 Закарпатська область — 45 142.

Також було наведено кількість угод на місяць та їхній середній розмір. До початку повномасштабної війни число перевищувало 19 тисяч угод, а саме у грудні 2021 року. У березні та квітні 2022 року число прагнуло до нуля.

У лютому 2023 року позначка трохи перевищила у п’ять тисяч угод. Утім з серпня 2022 року показник угод тримається +- 5 тисяч щомісяця.

Здебільшого землю купують представники ІТ та підприємці. Частка на ринку займає 42,5% та 33,5% відповідно.

“Це говорить про те, що ціни, принаймні ті, які реєструються, не зовсім відповідають реальності. Ми бачимо, що співвідношення цін купівлі-продажу до ціни оренди зараз складає всього 3,5 – аномальний показник. Він повинен бути більшим. Це свідчення того, що офіційні ціни реєстрації, які у нас є, – занижені, в реальності вони в рази більші”, – наголосив віцепрезидент з економічної освіти Київської школи економіки (KSE) Олег Нів’євський.

Нагадаємо, ринок сільськогосподарських земель в Україні відновив зростання за кількістю угод та площею після незначного сезонного скорочення у червні-липні, а загальна кількість сільгоспземель в обігу перевищила 1%, мовиться в аналітичному огляді, підготовленому експертами KSE Агроцентр.

На початку 2024 року Фонд держмайна запустить Земельний банк в Україні.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...