Новини / Ринок землі     04 листопада 2021 13:09

Мінімальне податкове зобов’язання на землю не вплине на аграріїв, які обробляють землю офіційно

У Раді розповіли, кого торкнеться мінімальне податкове зобов'язання на землю 

Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) на земельну ділянку, яке планують запровадити законопроектом №5600, не визначатиметься для земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, а також для земельних ділянок у користуванні дачних та садових кооперативів. Про це повідомив нардеп від Слуги народу Олексій Устенко.

За його словами, МПЗ – це мінімум, який сукупно має бути сплачено з гектара. Згідно з формулою розрахунку, на перехідний період у два роки він відповідатиме 4% нормативної грошової оцінки земділянки, після цього періоду – 5%.

Устенко наголосив, що МПЗ не розраховуватиметься для всіх сільгоспземель, що знаходяться в межах населених пунктів. Норма також не вплине на аграріїв, які обробляють землю офіційно та сплачують податки.

“Це торкнеться тієї землі, яка обробляється незаконно – з неї продається врожай, але вважається вона необробленою, або оброблюваною для потреб. Ми хочемо вивести таку землю з податкової тіні – за оцінками Мінагрополітики, це понад 8 млн га сільгоспземлі та мільярди гривень недоотриманих доходів до бюджету”, – уточнив нардеп.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що в Україні зареєстровано 36 506 земельних угод. 

Джерело: LIGA.Бізнес

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також