Новини / Ринок землі     31 жовтня 2023 16:57

На початку 2024 року Фонд держмайна запустить Земельний банк в Україні

Держава володіє майже 700 тис. га сільськогосподарських земель, які роками не приносили жодних коштів для бюджету та громадян. Понад 30 років ці землі або не використовувались, або здавались в оренду за сірими схемами

Це механізм прозорої оренди державних сільськогосподарських земель через онлайн-аукціони. Чіткі та прозорі правила оренди строком до 14 або до 25 років (для однорічних та багаторічних насаджень відповідно) створюють можливості для розвитку аграрної сфери та докорінно змінюють ринок оренди державних земель, передає пресслужба ФДМУ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Таке рішення допоможе українським аграріям розвиватися. Вони не лише підтримуватимуть економіку, а й відіграватимуть важливу роль у світовій продовольчій безпеці.

Чому створення Земельного банку – це важливо?

Держава володіє майже 700 тис. га сільськогосподарських земель, які роками не приносили жодних коштів для бюджету та громадян. Понад 30 років ці землі або не використовувались, або здавались в оренду за сірими схемами.

Однак завдяки запуску Земельного банку потенційні надходження до бюджету становитимуть до 7 млрд грн/рік.

Читайте також: Ціна землі в Україні стрімко зростає попри війну

В аукціонах зможе взяти участь будь-який резидент України, як-от вимушено переміщена особа, фермер, ветеран війни, приватний підприємець або навіть аграрна компанія.

Перші земельні аукціони на платформі Prozorro.Продажі відбудуться на початку 2024 року – тож слідкуйте за оновленнями.

Нагадаємо, 27 жовтня Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування земель природно-заповідного фонду земельним податком”, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Збір покликаний зменшити втрати бюджету через ухилення від оподаткування шляхом детінізації аграрної діяльності.

МПЗ розраховується за формулою, прив’язаною до нормативно-грошової оцінки ділянки або нормативно-грошової оцінки 1 га в області, де вона розташована, з урахуванням індексацій.

На електронних аукціонах через систему Prozorro.Продажі в Україні встигли продати або здати в оренду близько 38 тис. га земель.

Український експерт ринку землі Євген Носальський розповів, що вже у 2024 році вартість гектара землі зросте на 50-75%. Він зазначив, що з моменту відкриття ринку сільськогосподарських земель вартість зросла в 4 рази. Це призвело до появи сервісних компаній, які залучають інвестиції громадян у землю.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уря

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також