Про це повідомляє Bloomberg.
Оптові ціни на свинину в Китаї цього року зросли більш ніж на 70%. Під час забою деяких свиней можуть продати за більш як 10 000 юанів ($1399), що, до прикладу, утричі перевищує середньомісячний дохід у Наньніні, столиці провінції Гуансі.
Тож по всій країні поширюється тенденція до вирощування гігантських свиней. Фермери прагнуть вигодовувати тварин «наскільки можна більше», розповів Чжао Хайлін, фермер-свинар із північно-східної провінції Цзілінь.
Читайте: Яким буде вино врожаю 2019 року: прогноз виноробів світу
Ця тенденція не обмежується малими фермами. Основні виробники білка в Китаї, зокрема Wens Foodstuffs Group Co, Cofco Meat Holdings Ltd. і Beijing Dabeinong Technology Group Co, заявляють, що намагаються збільшити середню масу своїх свиней.
«Великі ферми зосереджуються на збільшенні маси щонайменше на 14%», – заявила Лін Гофа, старший аналітик консалтингової компанії Bric Agriculture Group.
За словами Лін, середня маса свиней на забій у великих масштабних господарствах зросла до 140 кг, порівняно зі 110 кг. Це дозволяє збільшити прибуток більш ніж на 30%.

Відвідувач ферми їде на 750-кілограмовій свині в господарстві в місті Чженчжоу, провінція Хенань (Джерело: Imaginechina через AP Images)
Великих свиней розводять у відчайдушний час для Китаю, коли АЧС зменшила стадо тварин удвічі, а ціни на свинину злетіли до рекордних рівнів. Оптові ціни на свинину в Китаї цього року зросли більш ніж на 70%, а запаси свинини у серпні знизилися на 39% порівняно з роком раніше.
У нинішньому році Китай зіткнеться з дефіцитом свинини на 10 млн т, що більше, ніж наявне у світовій торгівлі. Тому уряд закликає фермерів активізувати виробництво на внутрішньому ринку.
Під час нещодавнього візиту до великих тваринницьких провінцій Шаньдун, Хебей та Хенань віцепрем’єр Китаю Ху Чуньхуа закликав органи місцевого самоврядування відновити виробництво свиней якнайшвидше, з метою повернення до нормального рівня наступного року.
Landlord раніше повідомляв про те, що через АЧС у Китаї Бразилія втрачає найбільшого імпортера сої: поставки скоротилися на 13%.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!