Новини / Тваринництво     09 жовтня 2019 09:02

У Китаї вирощують свиней масою 750 кг

Високі ціни на свинину в КНР спонукають китайських фермерів вигодовувати свиней до досягнення середньої маси 175–200 кг, тоді як звичайна маса становить 125 кг. Рекордсменом стала 750-кілограмова свиня, вирощена на фермі в місті Чженчжоу, провінція Хенань.

Про це повідомляє Bloomberg.

Оптові ціни на свинину в Китаї цього року зросли більш ніж на 70%. Під час забою деяких свиней можуть продати за більш як 10 000 юанів ($1399), що, до прикладу, утричі перевищує середньомісячний дохід у Наньніні, столиці провінції Гуансі.

Тож по всій країні поширюється тенденція до вирощування гігантських свиней. Фермери прагнуть вигодовувати тварин «наскільки можна більше», розповів Чжао Хайлін, фермер-свинар із північно-східної провінції Цзілінь.

Читайте: Яким буде вино врожаю 2019 року: прогноз виноробів світу

Ця тенденція не обмежується малими фермами. Основні виробники білка в Китаї, зокрема Wens Foodstuffs Group Co, Cofco Meat Holdings Ltd. і Beijing Dabeinong Technology Group Co, заявляють, що намагаються збільшити середню масу своїх свиней.

«Великі ферми зосереджуються на збільшенні маси щонайменше на 14%», – заявила Лін Гофа, старший аналітик консалтингової компанії Bric Agriculture Group.

За словами Лін, середня маса свиней на забій у великих масштабних господарствах зросла до 140 кг, порівняно зі 110 кг. Це дозволяє збільшити прибуток більш ніж на 30%.

У Китаї вирощують свиней масою 750 кг

Відвідувач ферми їде на 750-кілограмовій свині в господарстві в місті Чженчжоу, провінція Хенань (Джерело: Imaginechina через AP Images)

Великих свиней розводять у відчайдушний час для Китаю, коли АЧС зменшила стадо тварин удвічі, а ціни на свинину злетіли до рекордних рівнів. Оптові ціни на свинину в Китаї цього року зросли більш ніж на 70%, а запаси свинини у серпні знизилися на 39% порівняно з роком раніше.

У нинішньому році Китай зіткнеться з дефіцитом свинини на 10 млн т, що більше, ніж наявне у світовій торгівлі. Тому уряд закликає фермерів активізувати виробництво на внутрішньому ринку.

Новини за темою:  Спекотні +30 та місцеві грози: якою буде погода в Україні 27 червня

Під час нещодавнього візиту до великих тваринницьких провінцій Шаньдун, Хебей та Хенань віцепрем’єр Китаю Ху Чуньхуа закликав органи місцевого самоврядування відновити виробництво свиней якнайшвидше, з метою повернення до нормального рівня наступного року.

Landlord раніше повідомляв про те, що через АЧС у Китаї Бразилія втрачає найбільшого імпортера сої: поставки скоротилися на 13%.

Читайте також