Новини / Садівництво     08 жовтня 2019 18:20

Яким буде вино врожаю 2019 року: прогноз виноробів світу

2019 рік виявився неоднозначним для провідних виноробів різних країн: деякі називають його ідеальним, а інші нарікають на погоду. Bloomberg опитав підприємства у провідних виноробних регіонах світу щодо того, якими будуть їхні напої в цьому сезоні.

Про це повідомляє Forbes.

Долина Напа і Сонома, Каліфорнія

«Це практично ідеальний урожай. Добрий збір, з якого вийдуть вина з відмінною структурою», – заявив Ден Петроски, який працює на виноробні Larkmead у долині Напа. Тепле пізніше літо, яке змінило невелике похолодання й дощі, створило ідеальні умови, говорить він. Білі вина вже у виробництві, а виноград сорту каберне-совіньон якраз зараз збирають.

Читайте: Німецький виробник медичного канабісу отримав 7 млн євро інвестицій

Винограду в Каліфорнії цього року багато, може бути навіть занадто, пише Bloomberg: достаток як у долині Напа, так і в іншому винному районі штату – Сонома. Ризик полягає в можливому відключенні електроенергії. Річ у тім, що причиною руйнівних лісових пожеж у 2017 і 2018 роках вважаються зокрема пошкоджені лінії електропередачі. Тому комунальні підприємства відключають подання енергії при високому ризику пожежі. Це може зашкодити роботі дробарок і бродильних чанів з регульованою температурою.

Франція

У зазвичай прохолодному Ельзасі цього літа було вкрай жарко, що стало «травмою» для виробників. Урожайність у регіоні знизилася на 30–40% порівняно з минулим роком.

У Бордо налаштовані більш оптимістично: «Загальний консенсус – висока якість і розумна кількість». «Не варто вірити бордосцям, коли вони кажуть, що такий збір буває один раз за століття. Але цього року – повірте!» – жартує Жан-Гійом Прат, голова виноробного господарства Шато Лафіт-Ротшильд. Спека заважає розвиватися цвілі, тому цьогоріч гарний урожай.

«Ми закінчили збирати мерло минулого тижня. Аромат свіжий і квітковий, з надзвичайно хорошим балансом, що мене дуже радує», – говорить голова Chateau Palmer Томас Дюро.

У Бургундії вродив добрий виноград червоних сортів, і червоні вина цього року будуть трохи більш алкогольними, ніж у минулі роки. Але урожай невеликий через заморозки, що були у квітні: на деяких виноградниках – на 50–60% менше від звичайного, як показало опитування компанії Le Serbet. Через менший обсяг виробленого вина його вартість може зрости, попереджає Bloomberg.

У Шампані збір урожаю вже завершено. Рік виявився тяжким: зима була надзвичайно вологою, а літо – сухим. Понад 1000 га було знищено холодом, деякі ділянки побило градом, частину виноградників вразила пліснява.

Тоскана, Італія

Місцеві виробники вважають, що рік був хорошим, хоча урожай і скоротиться на 10–15%. Причина не лише в погоді: виробництво кьянти скорочується через зниження інтересу до вина у США і Німеччині. Ці країни – два його найбільших ринки збуту, відзначає Bloomberg.

Іспанія

В Іспанії літо було недостатньо жарким, попри те, що в решті Європи були побиті рекорди температури, розповіли місцеві виробники вина. Тут зима була сухою, зате навесні дощів було більше, ніж зазвичай. Винороби вважають, що урожай буде «від хорошого до чудового», але, як і всюди в Європі, меншим від очікуваного, відзначає Bloomberg.

Landlord раніше повідомляв про те, що відомий тенісист Сергій Стаховський вже збирає врожай для елітного вина власного бренду. Обіцяє, що вино відрізнятиметься від продукції інших виробників та буде «дуже екстравагантним».

Читайте також