Новини / Аналітика     11 вересня 2023 16:59

У Франції очікують на рекордний урожай яблук після затяжного дефіциту

Зауважується, що врожай 2023 року має гарний вигляд і має задовольнити споживачів з погляду кількості та якості

Після трьох років дефіциту 2023 рік нарешті ознаменує повернення до позитивної динаміки з більш багатообіцяючим ринком. Після складної кампанії 2022 року через зростання виробничих витрат і похмуру погоду цей рік для французького яблука виглядає оптимістично.

Про це у прогнозі врожаю і перспектив на сезон 2023/2024 оголосила французька Асоціація яблунь і груш (ANPP), інформує FreshРlaza.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Цього року жодні серйозні погодні явища не вплинули на яблуневі сади. За словами президента ANPP Даніеля Советра, врожай 2023 року має гарний вигляд і має задовольнити споживачів з погляду кількості та якості.

Загалом прогнозується зібрати 1,5 млн т яблук, що на 8% більше, ніж у 2022 році, і на 10% більше, ніж у середньому за три роки (на 120 тис. т більше, ніж обсяги, зібрані за останні 3 роки).

Як на внутрішньому, так і на експортному ринках французькі яблука мають виграти від доволі низького європейського врожаю цьогоріч (11,4 млн т, оголошеного на Prognosfruit, за виробничого потенціалу в 14 млн т), а також від відсутності на ринку перехідних залишків.

Цифри по сортах:

  • Голден має досягти 358 тис. т (+10,8% до 2022 року);
  • Гала — 279 тис. т (+6,9% до 2022 року);
  • Гренні Сміт — 139 тис. т (+2% до 2022 року).

Нагадаємо, цьогоріч цінники на всі різновиди яблук суттєво підвищилися, зокрема на деякі сорти удвічі більше проти показників минулого року.

Раніше відпускні ціни на яблука на українських ринках встановили ще один рекорд. Щобільше, сьогоднішній рівень відпускних цін на фрукти є рекордним за всю історію незалежності України.

Українські садівники змогли відновити експорт свіжого яблука до країн Південно-Східної Азії та Близького Сходу, попри заблоковані російськими окупантами українські морські порти.

У Швейцарії яблуко є абсолютним лідером у рейтингу фруктів: кожен швейцарець з’їдає в середньому близько 16 кілограмів яблук на рік: сирих, соку або сушених. Зірка серед яблук – “Гала”, щороку швейцарські садівники збирають понад 30 тисяч тонн цього сорту. На другому місці “Голден Делішес”, на третьому – “Бребурн”. Найважливішим районом вирощування яблуні є східна Швейцарія.

Оптові ціни на фрукти в Україні станом на кінець 2022 року були в середньому на 98% вищими, ніж на кінець 2021 року. Основна причина такого різкого зростання цін — подорожчання імпортної продукції через девальвацію гривні та підвищення вартості логістики внаслідок повномасштабного вторгнення російських агресорів на територію країни.

Китай, що є багаторічним лідером світового рейтингу експортерів яблука, в сезоні 2022/23 років різко знизив обсяги експорту. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також