Новини / Логістика     09 травня 2020 20:01

COVID-19: кількість авіаційних рейсів у світі впала на 62%

Світова комерційна авіація втратила 74% обсягів всіх перевезень – як пасажирських, так і вантажних

Один з прямих ефектів національних локдаунів, в які глобальне співтовариство поринуло на початку весни через коронавірус – це значне зниження світового авіаційного сполучення.

За підсумками квітня 2020 р. загальна кількість авіаційних рейсів зменшилася на 62% порівняно із аналогічним періодом минулого року. При цьому комерційні авіаперевезення знизилися ще більше.

Середній показник за квітень 2020 р. був трохи вище 29 000 рейсів щодня, порівняно з 112 000 рейсів щодня в 2019 р. Отже, річне падіння склало 74%.

Драматичні зміни, що зараз зазнає галузь авіаційних перевезень, наочно видно на зображеннях системи Flightradar24. Для порівняння запропоновано роздивитись дані радару за 5 січня 2020 р. та 5 травня 2020 р. Адже вперше за роки з’явилась можливість буквально вручну перерахувати кількість польотів над Європою.

Читайте: Сорін Дукару: Ми спостерігали пожежу біля Чорнобиля, стежимо за змінами клімату і вологістю ґрунту 

І лише у кінці квітня з’явились деякі ознаки зростання кількості польотів. Додатковий графік демонструє, що за останні 90 днів незначну тенденцію до зростання сформувалась у другій половині квітня та на початку травня. Натомість, скажімо, 12 квітня було зафіксовано навіть менше 50 000 рейсів – антирекорд останнього кварталу.

Але вже зараз зрозуміло, що першим відновлятиме допандемічну активність авіаційна галузь Китаю. Зростає кількість польотів у 25 аеропортах країни з традиційно великим трафіком. У кінці квітня кількість загальних щоденних вильотів з Китаю досягла 500 –  вперше з кінця січня 2020 р., коли Піднебесна почала закриватися, а кількість рейсів – стрімко знижуватися. У лютому, на піку локдаунів, були дні, коли з китайських аеропортів здійснювалось менше 2000 вильотів, у той час як нормальна кількість – близько 10 000 вильотів щоденно.

У свою чергу, за найсвіжішими даними Eurocontrol (Європейська організація з безпеки повітряної навігації) станом на 6 травня найбільш навантаженою авіакомпанією є DHL Express (251 виліт), а найбільш навантажений аеропорт – Франкфурт (258 рейсів).

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв про послаблення режиму карантинних обмежень з 12 травня.

Джерело: Severe Weather Europe

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також