Новини / Тваринництво     24 лютого 2021 12:25

У 2021 році розпочинається комерційне виробництво вакцини проти АЧС

Першою країною в світі, яка налагодила випуск препарату для боротьби із африканською чумою свиней став В’єтнам

В’єтнам завершив дослідження та пілотну програму вакцини проти африканської чуми свиней (АЧС), і, як очікується, розпочне комерційне виробництво з другого кварталу цього року. Таким чином, В’єтнам стане першою країною у світі, яка буде виробляє вакцину проти у промислових масштабах АЧС. Про це повідомляє MeatNews

Повідомляється, що національне ветеринарне акціонерне товариство Navetco пілотну програму тестування на 72 свинях у нормальному стані зі 100-відсотковим коефіцієнтом успіху. Пілот також застосовувався до схрещених свиней. Як заявляють у Navetco, вакцина потребує 14 днів, щоб показати результати.

Вакцина була розроблена на основі гена I177L із США, де вірус вивчався протягом 10 років. У лютому минулого року В’єтнам просив США передати генетично змінені зразки вірусу АЧС, який він розробив для сприяння виробництву вакцин. В’єтнамський національний сільськогосподарський університет розпочав дослідження вакцини в березні 2020 року і наразі планується виготовлення чотирьох партій вакцини по 10 000 доз кожна.

ЧитайтеНеліцензійні вакцини спровокували новий спалах АЧС у Китаї

Також дослідницькі групи створили нову вакцину, яку пілотували на трьох свинарських фермах у північних провінціях Хун-Йен, Ханам і Тай-Бінь. Було щеплено 16 тварин і у 15-ти отримані результати – свині були у здоровому стані через два місяці, причому частина щеплених свиноматок народила здорових поросят.

Як відомо, в Україні АЧС поширюється з 2012 року. Особливо зросли масштаби поширення вірусу АЧС з 2015 року, через нелегальний ринок свиней інфікованих АЧС – при виявленні захворювання загроза банкрутства змушує власників свинокомплексів продавати інфікованих свиней, переважно на нелегальні бійні. Крім того, поширення АЧС у Німеччині у 2020 році призвело до обвалу цін на свинину в ЄС, що вплинуло і на українські ціни.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що тваринники застерігають від збільшення квоти на імпорт свинини з ЄС.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також