Новини / Тваринництво     08 лютого 2021 12:45

Тваринники застерігають від збільшення квоти на імпорт свинини з ЄС

Річна квота на безмитний імпорт свинини з ЄС у 20 тис тонн у 2021 році буде переглянута у бік збільшення, що негативно відіб’ється на стані вітчизняного тваринницького комплексу

У рамках Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС у 2021 році буде переглянута річна квота у 20 тис тонн безмитного імпорту свинини з ЄС (11 лютого у Брюсселі відбудеться чергове засідання Ради асоціації Україна-ЄС). Про це повідомили в Асоціації «М’ясної галузі».

Як зазначено у повідомленні, експорту свинини з України до ЄС наразі немає з двох причин: неблагополучний статус України внаслідок спалаху АЧС та значно вищу собівартість і ціну української свинини. Наприклад, на європейських біржах у січні 2021 року ціна на кондиційну свинину у напівтушах становила 1,19 євро/кг, в той час, як в Україні – 1,45 євро/кг (всі ціни без ПДВ).

Стрімке поширення АЧС в Україні та ЄС у поєднанні з обмеженнями роботи м’ясопереробних підприємств та закладів харчування через пандемію вплинули на традиційні канали збуту свинини в світі. Одним із наслідків стало зниження цін на свинину в ЄС до рівня собівартості.

Водночас, для українського тваринництва викликом стала як неконтрольована ситуація з чумою свиней і відсутність компенсацій втрат з боку держави, так і перевитрати на корми та ліки у розмірі 8 млрд грн на рік. Особливо критичною ситуація стала у минулому році, через стрімке подорожчання зерна.

ЧитайтеРейтинг регіонів України за втратами урожаю ранніх зернових у 2020 році

Вже зараз відомо багато випадків закриття по всій країні свинокомплексів, які працювали неефективно. Однак скорочення поголів’я, згідно з даними Держастату – не відбулося – великі свинокомплекси, які спромоглися знизити собівартість, нарощують поголів’я.

Крім того, збільшення квот на безмитний імпорт свинини може негативно вплинути і на рентабельність виробників курятини, навіть в умовах найнижчої в світі собівартості курятини в Україні – 0,75 євро/кг у 2020 році та 1 євро/кг у 2021 році (напівтушки, без ПДВ).

Тому, нижча на 60% собівартість української курятини разом із збільшенням безмитного ввезення дешевої свинини з ЄС може стати вироком для свинокомплексів, які мають високу собівартість.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на соняшник на минулому тижні перевищили 22 000 грн/т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також