Новини / Тваринництво     25 січня 2021 17:28

Неліцензійні вакцини спровокували новий спалах АЧС у Китаї

В КНР з’явилася нова форма африканської чуми свиней, спричинена використанням заборонених вакцин. Вже зареєстровано 1000 випадків загибелі тварин

В КНР з’явилася нова форма африканської чуми свиней, спричинена використанням заборонених вакцин. Було виявлено два нові штами африканської чуми свиней (АЧС), котрі заразили понад 1000 свиноматок на кількох фермах, що належать четвертому за величиною виробнику свинини в Китаї – New Hope Liuhe. Також спалах хвороби стався на свинофермі, де відгодовують тварин контрактні фермери. Про це з посиланням на головного наукового керівника New Hope Liuhe Ян Чжичуна повідомила агенція Reuters.

Якщо штами хвороби широко розповсюдяться, це може зменшити кількість виробленої свинини у провідних світових споживачів та виробників.
Нагадаємо, що два роки тому АЧС знищила половину китайського стада свиней на 400 мільйонів голів. Ціни на свинину все ще знаходяться на рекордних рівнях, і Китай перебуває під тиском щодо посилення продовольчої безпеки на тлі пандемії COVID-19.

Уейн Джонсон, пекінський ветеринарний лікар, заявив, що минулого року діагностував хронічну або менш летальну форму АЧС у свиней. Вірусу бракувало певних генетичних компонентів, відомих як гени MGF360. New Hope Liuhe виявила, що у штамів вірусу відсутні гени MGF360 і CD2v, сказав Ян Чжичун.

Читайте: У 2020 році у світі був справжній бум вертикальних овочевих ферм

Дослідження показали, що видалення деяких генів MGF360 з АЧС створює імунітет, але модифікований вірус не був перероблений у вакцину і знову мутував до шкідливого стану.

Після десятиліть досліджень щодо виробництва вакцини, дослідники у всьому світі зосереджуються на вакцинах на основі живих вірусів – єдиному типі, який дає результати. Але такі вакцини несуть більший ризик і з часом він може відновити свою вірулентність.

Вакцина із видаленими генами MGF360 і CD2v проходить випробування в китайському Харбінському ветеринарному науково-дослідному.
Ян Чжичун сказав, що люди повторили послідовності досліджуваних штамів вірусів, які були опубліковані в науковій літературі, і що свині, яким вводять заборонені вакцини на їх основі, можуть заражати інших тварин.

Наразі уряд КНР не повідомляє, наскільки широко використовуються заборонені вакцини та хто їх виробляє.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що за півтора роки Китай інвестував у свинарство близько $31 млрд

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також