Новини    21 серпня 2023 10:59

Туреччина: рф знищила українське зерно, яким можна було годувати 810 тисяч осіб протягом року

Оскільки рф призупинила дію угоди, ціни на зерно в менш розвинених країнах зросли на 15%

Туреччина продовжує намагатися відродити механізм “зернового коридору”, який довів свою ефективність, транспортувавши на світові ринки майже 33 млн тонн зерна.

Світ висловлює свою волю, що єдиною людиною, яка може розв’язати проблему за допомогою лідерської дипломатії, є президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Оскільки рф призупинила дію угоди, ціни на зерно в менш розвинених країнах зросли на 15%. Протягом місяця після припинення зернової ініціативи в результаті бомбардувань було пошкоджено 220 тисяч тонн зерна, яких було достатньо, щоб прогодувати 810 тисяч людей протягом року, повідомляє Sabah.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Бажаючи миру у регіоні, Анкара прагне якомога швидше відродити зернову угоду замість альтернативних маршрутів. З наближенням нового посівного сезону розглядається можливість скорочення врожаю зернових в Україні та рф, якщо не буде ознак відновлення угоди.

Зі зменшенням кількості виробленого зерна очікується подальше зростання цін і збільшення ймовірності голоду в менш розвинених країнах. Туреччина не вважає, що альтернативи за межами зернової угоди можуть бути недостатніми для запобігання загрозі голоду з точки зору потужності.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган наголосив, що прагне відродити чорноморську зернову угоду з розширеним масштабом, додавши, що ініціатива може стати основою миру між рф та Україною

Нагадаємо, вночі 19 липня росіяни атакували зернові термінали та портову інфраструктуру в портах Одеса та Чорноморськ.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив на засіданні Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, що Україна та Євросоюз мають докласти максимум зусиль для спрощення продовольчого експорту з України, зокрема максимально збільшивши пропускну спроможність альтернативних транспортних коридорів “шляхи солідарності”.

Внаслідок припинення дії Чорноморської зернової ініціативи Україна може недоотримати 2 млрд доларів за підсумками 2023 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...