Новини    28 квітня 2023 15:23

Як правильно саджати і доглядати лохину (відео)


Лохина – дуже смачна та поживна ягода. Водночас вона дуже примхлива у вирощуванні та потребує чимало зусиль. У догляді ця ягода має свої особливості, які потрібно знати. Як посадити лохину в домашніх умовах, пише 24 Канал.

Як правильно садити лохину

Посадка лохини – неважка справа. Просто варто знати деякі нюанси, щоб все пройшло успішно. Для посадки лохини треба виконати деякі дії.

Почнімо з вибору місця для саджання. Лохина потребує добре освітленої та дренованої ділянки з глибокою та родючою ґрунтовою водою. Також там не повинно бути протягів та інших рослин, які робитимуть тінь.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наступний крок – підготовка землі. Перед садінням треба видалити всі бур’яни й підготувати ґрунт для рослин. Для цього рекомендується додати органічні добрива та перекопати ґрунт.

Важливим етапом є огляд саджанців лохини. Вони повинні бути здоровими й міцними, з корінням завдовжки близько 20 сантиметрів.

Потім робимо отвори вглиб на 30 сантиметрів й діаметром близько 50 сантиметрів між отворами. Розміщення дірочок повинно бути на відстані 2-3 метри один від одного.

Саджанці треба правильно посадити. Ставимо їх в центр отвору та розпушуємо землю, щоб заповнити порожнє місце. Утрамбовуємо землю навколо саджанців.

Після цього поливаємо наші саджанці лохини водою. До кореневої зони треба налити достатню кількість води.

Прибираємо все зайве. У тому числі ще раз перевіряємо ділянку на наявність бур’янів та видаляємо їх.

Догляд – безумовно є дуже важливим етапом у вирощуванні ягоди. Потрібно регулярно здійснювати обрізку, забезпечувати достатнє зволоження та живлення, захист від шкідників та хвороб. Тільки тоді можна чекати на гарний та багатий урожай.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики і продовольства ухвалило довгоочікуване рішення щодо упорядкування назви таксону однієї з основних ягідних культур — Vaccinium corymbosum L., сорти якої реєструвалися в Україні під трьома різними назвами: “чорниця”, “лохина високоросла” та “лохина щиткова”.

Вже кілька років поспіль лохина стабільно займає одну з лідерських позицій серед ягідних культур щодо площ нових насаджень. Цей рік не став винятком.

У 2022 році компанія Family Garden на Київщині зібрала близько 500 т лохини, 80% з якої відправили на експорт. Основні ринки — країни ЄС (Данія, Нідерланди, Німеччина, Іспанія). Про це розповів генеральний директор компанії Family Garden Іван Гречківський.

Нині лохина — найпопулярніша серед фермерів ягідна культура. Однак виробники змінюють пріоритети діяльності через те, що внутрішній ринок уже досить насичений.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...