Новини    13 листопада 2023 17:59

Ціна сушіння кукурудзи становить близько 140-250грн

Вартість сушіння змушує аграріїв залишати кукурудзу у полях

Кукурудза, що свого часу стимулювала розвиток елеваторного бізнесу, наразі його й губить, розповів заступник генерального директора ТОВ “Сол АГРО” Сергій Щербань у статті в журналі “The Ukrainian Farmer“.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині кукурудза стоїть в полях та її масово відмовляються косити в небазисних показниках по вологості.

Хоч наразі вартість сушіння зерна загалом залишилися на рівні 2022 року й становить в середньому 140-250 грн на зняття тонновідсотка, проте фермеру кожну десяту тонну потрібно віддати за сушіння. До того ж цього року багато аграріїв зменшили площі під кукурудзою й замість неї посіяли соняшник. Відповідно елеватори просто не доберуть певні обсяги зернової, – зауважив Щербань.

Зауважимо, в Україні, і зокрема на Сумщині, аграрії залишають багато кукурудзи зимувати в полях, оскільки сушити зерно при нинішній ціні виходить собі в збиток.

Нагадаємо, вартість сушіння зерна в 2022 році зросли на 50% у порівнянні з 2021-м. У 21/22 МР елеватори поступово підвищували ціни з 90 до 180 грн за тонно-відсоток, але цього року вартість восени одразу збільшилась до 200-250 грн.

Вартість сушіння кукурудзи на власному елеваторі на альтернативному паливі буде коштує від $6, а на сторонньому — до $50.

Компанія HarvEast перевела сушарку на тверде паливо. Так агрохолдинг здешевив вартість сушіння кукурудзи у 2,5 раза порівняно до того, якби цей процес відбувався з використанням газу.

У цьому сезоні доведення вологої кукурудзи до базових показників може коштувати близько $50 за тонну.

У липні 2022 року Україна експортувала 2,66 млн т зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх перероблення, що на 492,7 тис. т, або 22,7% більше, ніж у попередньому місяці.

Враховуючи середньостатистичні ціни на світовому продовольчому ринку, Україна очікує отримати мінімум $20 млрд за експорт зернових. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Зокрема, він зауважив, що зерновий коридор, який вже фактично запрацював у двосторонньому напрямку безпосередньо цьому сприятиме.

Використання дизельного генератора для роботи елеватора — зерносушарки та транспортного обладнання — коштує вдвічі дорожче. Для роботи сушарки з транспортним обладнанням необхідно 200 кВт на годину. Генератор за такої потужності витрачає 40 літрів дизпального.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...