Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Умови відкриття ринку землі
За словами Романа Лещенка, обіг земель в Україні не може бути запущений без:
1) остаточного заповнення Держгеодастру («треба, щоб усі дані були оцифровані, кожна людина могла зайти, подивитися свою ділянку, кадастрову норму, її нормативно-грошову оцінку»);
Читайте: ТОП-5 областей за обсягом незареєстрованих сільгоспземель (ІНФОГРАФІКА)
2) створення фінансових інструментів для кредитування аграріїв («ми не можемо запускати ринок без забезпечення фінансових гарантій та субсидіювання ефективної ставки кредитування»);
3) завершення процесу децентралізації земель («ми не запускаємо ринок, якщо ми не передали на місця відповідні земельні ділянки і не сформували всю необхідну вертикаль роботи»).
Дата відкриття ринку землі
Як відзначив уповноважений президента, повністю занести всі дані щодо сільгоспземель у Держгеокадастр і оцифрувати їх уряд планує до 1 серпня 2020 року. Виходячи з цього, запуск ринку землі очікується у жовтні.
«Програмна ціль – це 1 жовтня, але, виходячи з цих обставин, ми будемо дивитися і регулювати», – уточнив Роман Лещенко.
Перешкоди для відкриття ринку землі
Роман Лещенко розповів, що роботу, спрямовану на підготовку до запровадження обігу земель в Україні, дуже стримують поширювані міфи щодо ризиків, пов’язаних із продажем сільгоспугідь:
«Чому нам так складно, тому що в нас існує дуже велика міфотворчість у цьому питанні. Я спілкуюся з колегами, які є координаторами інших реформ, і ніде більше немає стільки міфів, фейків та брехні, як у нашому питанні. З розряду “Кнесет Ізраїлю виділив 84 млрд доларів на викуп української землі”, або “китайські вагони вже стоять на кордоні, щоб вивозити чорнозем”, або що “росіяни вже скупили державний кордон України і ми вже фактично втратили суверенітет”».
Landlord раніше повідомляв про те, які механізми планують запровадити в Україні, аби запобігти купівлі землі іноземними громадянами.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!