Новини / Ринок землі     23 листопада 2019 10:02

Три ключові передумови запуску ринку землі – Роман Лещенко

Щоб запустити ринок землі в Україні, влада має врегулювати три ключових питання – наповнення Держгеодастру, кредитування фермерів та децентралізація земель. Про важливість цих передумов розповів уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Умови відкриття ринку землі

За словами Романа Лещенка, обіг земель в Україні не може бути запущений без:

1) остаточного заповнення Держгеодастру («треба, щоб усі дані були оцифровані, кожна людина могла зайти, подивитися свою ділянку, кадастрову норму, її нормативно-грошову оцінку»);

Читайте: ТОП-5 областей за обсягом незареєстрованих сільгоспземель (ІНФОГРАФІКА)

2) створення фінансових інструментів для кредитування аграріїв («ми не можемо запускати ринок без забезпечення фінансових гарантій та субсидіювання ефективної ставки кредитування»);

3) завершення процесу децентралізації земель («ми не запускаємо ринок, якщо ми не передали на місця відповідні земельні ділянки і не сформували всю необхідну вертикаль роботи»).

Дата відкриття ринку землі

Як відзначив уповноважений президента, повністю занести всі дані щодо сільгоспземель у Держгеокадастр і оцифрувати їх уряд планує до 1 серпня 2020 року. Виходячи з цього, запуск ринку землі очікується у жовтні.

«Програмна ціль – це 1 жовтня, але, виходячи з цих обставин, ми будемо дивитися і регулювати», – уточнив Роман Лещенко.

Перешкоди для відкриття ринку землі

Роман Лещенко розповів, що роботу, спрямовану на підготовку до запровадження обігу земель в Україні, дуже стримують поширювані міфи щодо ризиків, пов’язаних із продажем сільгоспугідь:

«Чому нам так складно, тому що в нас існує дуже велика міфотворчість у цьому питанні. Я спілкуюся з колегами, які є координаторами інших реформ, і ніде більше немає стільки міфів, фейків та брехні, як у нашому питанні. З розряду “Кнесет Ізраїлю виділив 84 млрд доларів на викуп української землі”, або “китайські вагони вже стоять на кордоні, щоб вивозити чорнозем”, або що “росіяни вже скупили державний кордон України і ми вже фактично втратили суверенітет”».

Landlord раніше повідомляв про те, які механізми планують запровадити в Україні, аби запобігти купівлі землі іноземними громадянами.

Читайте також