Новини / Ринок землі     22 листопада 2019 10:05

Як запобігатимуть купівлі землі іноземцями: про росіян, офшори та подвійне громадянство

Влада не допустить жодного іноземця до купівлі землі в Україні до тих пір, поки це питання не вирішать на всеукраїнському референдумі. Про це заявив уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко, розповівши, як саме діятиме система контролю.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами Романа Лещенка, в законопроєкті №2178-10 буде чітко записано, що питання надання права іноземним громадянам купівлі землі в Україні вирішуватиметься виключно через всеукраїнський референдум.

«До того – жодних іноземців. Росіяни в принципі не обговорюються. Це країна-агресор, вони за жодних обставин не купуватимуть українську землю», – наголосив уповноважений президента.

Якщо виявиться, що сільгоспугіддя придбав росіянин, влада здійснюватиме «спецконфіскацію в дохід української держави».

Читайте: Роман Лещенко назвав фейком проведення земельного референдуму у 2024 році

Закон передбачатиме, що власниками компаній та засновниками юридичних осіб, які отримуватимуть право власності на землю в Україні, можуть бути «тільки громадяни України, які не мають подвійного громадянства, проживають на території України».

При цьому дотримання цієї умови жорстко контролюватиметься, здійснюватимуться ретельні перевірки.

«У нас будуть прямі корпоративні відносини. Тобто не офшор на Кіпрі, потім ще один офшор, а потім якийсь громадянин є засновником. Ми це робимо для того, щоб мати прозору структуру власності юридичних осіб та їх засновників, мати більш спрощену систему контролю. Ми будь-якого громадянина можемо перевірити», – підкреслив Роман Лещенко.

Landlord раніше повідомляв про те, що Мінекономіки підготувало й оприлюднило на сайті для обговорення проєкт закону про скринінг інвестицій, який передбачає механізм контролю за інвестиціями в Україну. Зокрема він буде використовуватися для того, аби іноземці не могли купити українську землю.

Читайте також