Новини    22 лютого 2023 15:08

Технічні коноплі виведуть з-під дії закону про наркотичні засоби


Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув законопроєкт про використання медичного канабісу (№7457).

Про це йдеться у повідомленні комітету на сторінці у Facebook.

Як відомо, цей законопроєкт комітет розглянув та вніс для розгляду у першому читанні у червні минулого року. Наразі після проведення додаткових консультацій та отримання висновків щодо відповідності положень цього законопроєкту праву ЄС і пропозицій Комітету з питань аграрної політики, розглянутих на спільному засіданні трьох підкомітетів, були підготовлені узгоджені правки.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зокрема, це стосується таких питань:

  • прямо в Законі визначити вміст ТГК у коноплях для промислових цілей на рівні не вище 0,3%, а для медичних конопель — відповідно вище 0,3%;
  • вивести коноплі для промислових цілей з-під дії Закону про обіг наркотичних засобів, що повністю відповідає Конвенції ООН про наркотики 1961 року;
  • дозволити визначати вміст ТГК в коноплях для медичних цілей в державних лабораторіях, а в коноплях для промислових цілей — в лабораторіях будь-якої форми власності;
  • передбачити виробництво нарковмісних ліків лише з конопель для медичних цілей;
  • передбачити, що нульова квота на імпорт в Україну сировини для виробництва ліків з коноплі діє 5 років і не поширюється на наукову діяльність;
  • також внесено ряд техніко-юридичних правок, зокрема щодо термінології.

Читайте також: На Житомирщині створили кластер з вирощування технічних конопель

Комітет рекомендував Верховній Раді за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу проєкт закону №7457.

Також Комітету з питань здоров’я нації доручено доопрацювати зазначений законопроєкт з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів законодавчої ініціативи та необхідності внесення змін до інших структурних частин законопроєкту, що не були предметом розгляду в першому читанні.

Читайте також: Попри війну на Сумщині розвивають виробництво продукції з конопель (відео)

Довідка. Наразі у світі відомо понад 50 тисяч найменувань продукції, яку виробляють з технічних (ненаркотичних) конопель. Безпосередньо у Сумській області є значний досвід виготовлення подібної продукції: конопляного сиру, олії, а, також, екопосуду, шпагату, екокомпозитів на основі конопель. Коноплі в Україні вирощували здавна – конопляна олія та насіння були невіднятною складовою традиційних українських страв. З конопель ткали одяг, готували їжу та виробляли багато інших важливих у господарстві речей.

Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт “Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів отриманих внаслідок війни”.

Нагадаємо, працівники Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України, що на Сумщині, вирощують 400 гектарів конопель, які не містять наркотичних речовин.

У Сумській області у проєкт вирощування ненаркотичних сортів коноплі інвестували понад 20,7 млн грн.

Раніше повідомлялось, що канадська компанія Eastern Star Biotech запланувала вирощувати технічні коноплі в Хмельницькій області. Інвесторів приваблюють саме коноплі українського походження, оскільки вони особливо цінні за рівнем волокнистості.

У Привільненській громаді Рівненської області створять індустріальний екопарк технічної коноплі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...