Новини / Інвестиції     28 січня 2021 09:55

На Сумщині інвестують майже 21 млн грн у вирощування коноплі

Проєкт «Слобожанське коноплярство», який буде фінансуватися державою і приватними інвесторами, розвиватиме виробництво ненаркотичних конопель для подальшої переробки

У Сумській області у проєкт вирощування ненаркотичних сортів коноплі інвестують понад 20,7 млн грн. Про це повідомив заступник голови Сумської ОДА Віталій Максименко, презентуючи проєкт «Створення агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство». За його словами, передбачається фінансування проєкту з державного бюджету в обсязі 14,1 млн грн, а решту коштів внесуть замовник та приватні інвестори.

«Ми розуміємо, що тема конопель донедавна знаходилась в інформаційному вакуумі. Тож цим проектом ми хочемо змінити стереотипи, які є в суспільстві щодо цієї рослини. Будемо проводити масштабну промокампанію в Україні щодо використання ненаркотичних конопель у побуті широкими верствами населення», – наголосив Віталій Максименко.

Читайте: До реєстру сортів рослин на 2021 рік внесено 85 вітчизняних сортів картоплі

Наразі у світі відомо понад 50-ти тисяч найменувань продукції, яку виробляють з технічних (ненаркотичних) конопель. Безпосередньо у Сумській області є значний досвід виготовлення подібної продукції: конопляного сиру, олії, а, також, екопосуду, шпагату, еко-композитів на основі конопель.

До речі, коноплю в Україні вирощували здавна – конопляна олія та насіння були невід’ємною складовою традиційних українських страв. З конопель ткали одяг, готували їжу та виробляли багато інших важливих у господарстві речей.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав про, TOП-20 Agri&Food Tech стартапів у 2020 році на світовому ринку

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також