Новини / Рослинництво     19 червня 2022 20:27

“Може дати прибуток втричі більший, ніж кукурудза”: як спеціалісти НААН вирощують технічні коноплі

Технічні коноплі використовують у тваринництві, садівництві та будівництві, а ще рослина має великий потенціал для розвитку науки та медицини.

Працівники Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України, що на Сумщині, вирощують 400 гектарів конопель, які не містять наркотичних речовин. Селекціонери області першими вивели безпечні сорти канабісу, повідомляє пресслужба НААН.

“Сумщина займає одне з перших місць за кількістю посівних площ технічних конопель. А, якщо говорити про наукомістку продукцію, науковий потенціал і перероблення, то область за цими показниками впевнено займає перше місце в Україні. Тут є чудові передумови для вирощування — природно-кліматичні умови, традиції і фахові спеціалісти. Також тут залишаються і переробні підприємства. Хотілося б, щоб їх було більше, а обладнання новітніше”, – зазначив завідувач відділу селекції та насінництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН Віталій Кабанець.

Технічні коноплі використовують у тваринництві, садівництві та будівництві, а ще рослина має великий потенціал для розвитку науки та медицини.

“Відбувається всестороння реалізація продукції конопель – від стебла, листка, насінини та суцвіття. Якщо тут замкнеться технологічне коло з вирощування, перероблення і продажу, то ця культура може з кожного гектару дати прибуток втричі більший, ніж кукурудза”, – зауважив науковець Микола Собко.

Довідка. Наразі у світі відомо понад 50 тисяч найменувань продукції, яку виробляють з технічних (ненаркотичних) конопель. Безпосередньо у Сумській області є значний досвід виготовлення подібної продукції: конопляного сиру, олії, а, також, екопосуду, шпагату, екокомпозитів на основі конопель. Коноплі в Україні вирощували здавна – конопляна олія та насіння були невіднятною складовою традиційних українських страв. З конопель ткали одяг, готували їжу та виробляли багато інших важливих у господарстві речей.

Нагадаємо, у Сумській області у проєкт вирощування ненаркотичних сортів коноплі інвестували понад 20,7 млн грн.

Раніше повідомлялось, що канадська компанія Eastern Star Biotech запланувала вирощувати технічні коноплі в Хмельницькій області. Інвесторів приваблюють саме коноплі українського походження, оскільки вони особливо цінні за рівнем волокнистості.

Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт “Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів отриманих внаслідок війни”.

Канадські вчені стверджують, що COVID-19 можна лікувати канабісом.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також