Новини / Рослинництво     15 лютого 2023 14:15

На Житомирщині створили кластер з вирощування технічних конопель


Кластер з вирощування технічних конопель MA’RIJANNI HEMP INDUSTRIAL PARK засновано в Житомирській області.

Про це розповів у Facebook ексмер Глухова та власник бренду здорового харчування “Десналенд” Мішель Терещенко.

Він зазначив, що відповідне рішення було ухвалено на зустрічі начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталія Бунечка, його заступників та голови Хорошівської громади Володимира Столярчука.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Йдеться про перетворення старого льонозаводу в селі Рижани на сучасний кластер з вирощування та переробки технічних конопель. Це дуже гарний проєкт, який сприятиме відбудові та європейській інтеграції України, що створить альтернативу постачанню з Китаю”, — пояснив Мішель Терещенко.

Він підкреслив, що така ініціатива дозволить відродити традицію текстильної коноплі в Житомирі та Європі.

“Навколо заводу з дефібрації буде створено індустріальний парк для всіх українських підприємців, які хочуть приїхати і працювати на конопляних продуктах на місці, будучи впевненими в хорошому забезпеченні основною сировиною. Малі та великі компанії у сфері текстилю, упаковки та біологічно розкладаних рушників, якісного паперу, ізоляційних та будівельних матеріалів, нетканих матраців, агроволокна або пелет з біомаси очікуються та вітаються. 13 лютого залишиться ювілейною датою створення найбільшої в Європі плантації промислових конопель, яка, отже, буде в Україні”, — підсумував Терещенко.

Читайте також: Вчені з’ясували, як конопляний корм впливає на корів і їхнє молоко

Довідка. Наразі у світі відомо понад 50 тисяч найменувань продукції, яку виробляють з технічних (ненаркотичних) конопель. Коноплі в Україні вирощували здавна – конопляна олія та насіння були невіднятною складовою традиційних українських страв. З конопель ткали одяг, готували їжу та виробляли багато інших важливих у господарстві речей.

Нагадаємо, у Привільненській громаді Рівненської області створять індустріальний екопарк технічної коноплі.

Раніше повідомлялось, що канадська компанія Eastern Star Biotech запланувала вирощувати технічні коноплі в Хмельницькій області. Інвесторів приваблюють саме коноплі українського походження, оскільки вони особливо цінні за рівнем волокнистості.

Працівники Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України, що на Сумщині, вирощують 400 гектарів конопель, які не містять наркотичних речовин. Селекціонери області першими вивели безпечні сорти канабісу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також