Новини    03 листопада 2022 14:14

На Рівненщині створять екопарк технічної коноплі


У Привільненській громаді Рівненської області створять індустріальний екопарк технічної коноплі.

Про це у Телеграмі повідомив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

“Започатковуємо на Рівненщині нову індустрію. Відкриваємо перший індустріальний ЕКО-парк технічної (не наркотичної) коноплі. Уже двічі зустрічався з інвесторами. Обговорював можливість відкриття їхнього виробництва в області. А сьогодні підписали меморандум про старт проєкту на території Привільненської громади. Це нові робочі місця, створення доданої вартості та перспективи експорту”, – написав Коваль.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

З технічної коноплі можна виготовити 200 найменувань різної продукції. Вона використовується для виробництва:

  •  тканини (наприклад, пошиття форми для військових);
  •  медичних препаратів;
  •  косметики;
  •  енергетичних технологій.

Індустріальний парк розташовуватиметься на більш як 42 га землі. В загальному там планується понад дві тисячі робочих місць.

“Цей парк – це про технологічне майбутнє, глобальну продовольчу безпеку та розвиток бізнесу. Адже навколо нього планується розташування різних підприємств, які перероблятимуть коноплі. Впевнений, цей проєкт відродить забуту в Україні індустрію. Наші прадіди і прабабусі пам’ятають технічні коноплі, як продукт, з якого багато чого виготовлялося. Ці надбання – не втрачені. Ми продовжимо розвиток галузі і вона стане ще одним драйвером розвитку Рівненщини”, – підсумував Коваль.

Довідка. Наразі у світі відомо понад 50 тисяч найменувань продукції, яку виробляють з технічних (ненаркотичних) конопель. Коноплі в Україні вирощували здавна – конопляна олія та насіння були невіднятною складовою традиційних українських страв. З конопель ткали одяг, готували їжу та виробляли багато інших важливих у господарстві речей.

Нагадаємо, у Сумській області у проєкт вирощування ненаркотичних сортів коноплі інвестували понад 20,7 млн грн.

Раніше повідомлялось, що канадська компанія Eastern Star Biotech запланувала вирощувати технічні коноплі в Хмельницькій області. Інвесторів приваблюють саме коноплі українського походження, оскільки вони особливо цінні за рівнем волокнистості.

Працівники Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України, що на Сумщині, вирощують 400 гектарів конопель, які не містять наркотичних речовин. Селекціонери області першими вивели безпечні сорти канабісу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...