Новини    08 червня 2022 11:42

Кабмін підтримав законопроєкт по легалізації медичного канабісу

Над вирощуванням та реалізацією рослини буде здійснюватись жорсткий контроль

Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт “Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів отриманих внаслідок війни”

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook навів приклади, коли препарати на основі канабісу використовують в медицині інші країни.

“Історично препарати на основі канабісу використовуються для зменшення больових відчуттів, спазмів та судом м’язів, лікування анорексії, ПТСР та тривожних розладів. Окрім цього вони використовуються в лікуванні окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу. Важливим завданням цих ліків є і полегшення болю та страждань важкохворим та паліативним хворим, в тому числі онкологічним хворим, пацієнтам з ВІЛ”, –  повідомив він.

Ляшко також наголосив, що через наслідки війни, велика кількість людей потребуватиме у медикаментозному лікуванні. Тож зараз як ніколи слушно зробити цей шаг. Зокрема, канабіс полегшує перебіг понад 50 патологічних станів, таких як посттравматичні стресові розлади та неврологічні захворювання.

Противники законопроєкту вважають, що препарати канабісу є аналогом наркотичних засобів, але медичний канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії. Тому він не може використовуватись для рекреаційного вживання. Медичний канабіс своєю чергою тільки розслабляє м’язи, полегшує біль та допомагає заснути.

Довідка. У багатьох інших країнах канабідіол додають у різні вироби, як-от напої чи зубні пасти, тож він приносить чималі гроші аграріям.

У законопроєкті прописано як  встановлюється контроль над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів із канабісу:

  • Ліцензування господарської діяльності з культивування сортів рослин роду коноплі (Cannabis) для медичних цілей;
  • Отримання дозволу діяльності з культивування сортів рослин роду коноплі (Cannabis) для медичних, промислових цілей, в науковій та науково-технічній діяльності;
  • Маркування кожної партії та одиниці фасованої продукції унікальним штрих-кодом;
  • Ведення електронного реєстру обліку переміщення сортів рослин роду коноплі (Cannabis) для медичних цілей чи вироблених (виготовлених) із них лікарських засобів на всіх етапах обігу;
  • Забезпечення відпуску особам лікарських засобів, виготовлених із сортів рослин роду коноплі (Cannabis) для медичних цілей, виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань за електронним рецептом.

Наразі очікується, що Верховна Рада України підтримає проєкт закону.

Довідка. У 2021 році Рада провалила голосування за легалізацію медичного канабісу. “За” проголосували лише 184 депутати.

Нагадаємо, канадські вчені стверджують, що COVID-19 можна лікувати канабісом.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...