Новини / Трейдинг     12 листопада 2022 11:12

Світові витрати на імпорт продовольства у 2022 році зростуть до рекордних цифр


Світові витрати на імпорт продовольства 2022 року зростуть на 10% до рекордних 1,94 трлн доларів. Це чинитиме тиск на найбідніші країни світу, які, ймовірно, змогли купити значно менші обсяги.

Про це повідомляється у прогнозі ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН).

За даними ФАО, зростання непропорційно сильно впливає на економічно вразливі країни, і очікується, що це продовжиться наступного року, навіть попри те, що загальна ситуація із пропозицією сільськогосподарської продукції трохи покращиться.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Це тривожні ознаки з погляду продовольчої безпеки”, – йдеться у прогнозі.

У ФАО зазначили, що обсяги імпорту продовольства в країнах з низьким доходом скоротяться на 10%, оскільки їх витрати за імпорт продовольства за рік практично не змінилися, що вказує на проблеми з доступністю, що зростають.

“Імпортери стикаються з труднощами при фінансуванні зростаючих міжнародних витрат, що може означати кінець їхньої стійкості до вищих міжнародних цін”, – йдеться у прогнозі ФАО.

Світові ціни на продовольство підскочили до рекордного рівня у березні після того, як Росія вдерлася до України, яка є ключовим виробником зернових та олійних культур. І хоча з того часу ціни дещо знизилися, вони залишаються вищими за торішні рівні.

Нагадаємо, імпорт агропродукції до України в січні-серпні 2022 р. склав $3,98 млрд. Це на 22% менше, ніж за 8 місяців минулого року.

Найбільша частка закупівель закордонних продуктів припадає на плоди та ягоди. Імпорт продукції цієї групи продуктів за 8 місяців поточного року становив $398 млн. Серед товарів – лідерів за обсягами закупівель – традиційно риба та морепродукти. Їхній імпорт за січень-серпень 2022 року склав $362 млн. Значно – більш ніж на 40 % – збільшилася вартість закупівлі овочів. За цей період вона становила $263 млн.

Рейтинг основних постачальників продовольства в Україну звично очолює Польща (590 млн дол. США).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також