Новини / Трейдинг     21 березня 2023 14:25

Світові ціни на пшеницю і кукурудзу впали після продовження зернової угоди


Вартість зернових впала після продовження угоди, яка дозволяє Україні безпечно експортувати сільгосппродукцію із чорноморських портів.

Про це пише Bloomberg.

Двома основними товарами, що відвантажуються в межах угоди, є пшениця та кукурудза, ціни на які впали.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вторгнення Росії в Україну призвело до різкого зростання фʼючерсів на пшеницю в першій половині 2022 року через побоювання з приводу серйозних перебоїв з поставками.

Фʼючерси на пшеницю в Чикаго впали на 1,7% – до $6,985 за бушель (27,2 кг) після того, як вони показали у пʼятницю, 17 березня, перший тижневий приріст з початку лютого. Кукурудза подешевшала на 1,1% – до $6,275 за бушель, що стало першим падінням за пʼять сесій.

Попри зниження 20 березня, розбіжність між Росією та Україною в тривалості продовження угоди, ймовірно, додасть надбавку за ризик, прокоментував аналітик Rabobank Group Денніс Вознесенський.

“Якщо угода триватиме лише 60 днів, вона закінчиться незадовго до збирання врожаю озимих в Україні, – сказав Вознесенський. – У цей момент у Росії, ймовірно, буде більше можливостей для ведення переговорів, тому що світ більше потребуватиме українського зерна в сезонній перспективі. Якщо це 120 днів – це покриває як мінімум початковий період збирання врожаю”.

Довідка. 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.  7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф на “зернову угоду”.

Нагадаємо, з метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін заявив, що на Росії вважають “недоцільним” продовження “зернової угоди”, якщо з Москви не буде знято санкції, що впливають на сільськогосподарський експорт.

Нині Україна та її міжнародні партнери (ООН та Туреччина) проводять переговори щодо продовження дії “зернової угоди”, аби збільшити її дію на понад 120 днів.

18 березня міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що угоду відносно “зернової ініціативи” пролонгована ще на 120 днів.

Міністр агрополітики України Микола Сольський зауважив про наслідки можливої відмови рф від продовження “зернової угоди”.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також