Новини    07 травня 2023 19:32

Стало відомо, для чого аграрії скуповують у держави спиртзаводи

Нині навіть збиткові спиртзаводи мають неабиякий попит

Спиртзаводи у держави купують частіше за все аграрії для того, щоб перетворити їх на сучасні підприємства, зазначив заступник керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма, передає Укрінформ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Фактично збиткові спиртзаводи, а інколи законсервовані минулі десять років, зараз мають дуже великий попит.

Бачимо, що основний попит створюють аграрії. Не просто щоб купити існуюче виробництво, а для того, щоб використати ці виробничі майданчики для нових сучасних в першу чергу етанолових заводів. Це якраз яскравий приклад перепрофілювання підприємства після приватизації та створення нових робочих місць і нових доволі потужних підприємств, – пояснив Шурма.

Раніше Фонд державного майна України представив об’єкти приватизаційних аукціонів 2023 року. Цього року фонд виставляє на аукціони 28 спиртзаводів, 8 торфодобувних підприємств, 5 комбінатів хлібопродуктів, а також 6 кар’єрів та добувних підприємств.

Нагадаємо, в І кварталі 2023 року ФДМУ виставив на приватизаційні аукціони єдиний майновий комплекс (ЄМК) ДП “Крисківський спиртовий завод”, ЄМК ДП “Ніжинський комбінат хлібопродуктів” та ЄМК ДП “Попівський експериментальний завод”.

Фонд державного майна України 3 березня провів на “Prozorro.Продажі” приватизаційний аукціон з продажу Білгород-Дністровського морського торговельного порту.

В Україні можуть зняти заборону на безоплатну приватизацію землі, але дозволять її не всім громадянам, а лише певному колу осіб. Йдеться про ВПО, а також про громадян, які втратили своє житло через війну.

В планах Фонду держмайна на 2023 рік пошук приватних інвесторів для понад 28 спиртзаводів, які здатні випускати харчовий і технічний спирт, а також біоетанол. Також планується приватизувати п’ять комбінатів хлібопродуктів — Ніжинський, Новопокровський, Полтавський, Івано-Франківський та Неполоковецький.

Українським аграріям терміново потрібен доступ до інфраструктури зберігання та переробки зернових, яку можуть забезпечити об’єкти державних підприємств – комбінати хлібопродуктів та спиртзаводи. Бізнес готовий інвестувати в запуск виробництва, переобладнання підприємств та випуск продукції з високою часткою доданої вартості. Для цього потенційні інвестори повинні отримати активи у приватну власність.

Фонд державного майна України провів 11 квітня приватизаційний аукціон з продажу ПрАТ “Ізмаїльський виноробний завод”.

14 квітня Фонд держмайна України провів аукціон з приватизації Ганнопільського спиртового заводу на Хмельниччині.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...