Новини    22 березня 2023 09:11

Ізмаїльський виноробний завод виставили на приватизаційний аукціон


Фонд державного майна України запланував на 11 квітня приватизаційний аукціон з продажу ПрАТ “Ізмаїльський виноробний завод”.

Про це повідомляє пресслужба ФДМУ.

“Фонд держмайна оголосив приватизаційний аукціон з продажу Ізмаїльського винзаводу. Торги заплановані на 11 квітня. Вони відбудуться в онлайн-системі Prozorro.Продажі”, – йдеться в повідомленні.

Стартова ціна об’єкта – 35,7 млн грн, гарантійний внесок – 7,1 млн грн (без урахування ПДВ).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За інформацією Фонду, до складу активів винзаводу входять виносховище, цех перероблення винограду, цехи розливу, цех виготовлення шампанських вин, склад готової продукції, виставковий комплекс, адмінбудівлі тощо. Загальна площа приміщень 27,2 тис. м².

Активи знаходяться в Одеській області в Ізмаїлі, а також в смт Суворове, с. Плавні та с. Приморське (база відпочинку).

Наголошується, що раніше активи винзаводу використовувалися приватним орендарем для виробництва виноробної продукції, зокрема, шампанських та ігристих вин.

Нагадаємо, Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Найбільший попит мали спиртзаводи. Саме вони склали топ-5 найдорожчих аграрних активів, які були продані на приватизаційних аукціонах з вересня 2022 року. Загалом за Марилівський, Сторонибабський, Вузлівський, Залозецький і Стадницький спиртзаводи інвестори запропонували приблизно 648,4 млн грн.

В планах Фонду держмайна на 2023 рік пошук приватних інвесторів для понад 28 спиртзаводів, які здатні випускати харчовий і технічний спирт, а також біоетанол. Також планується приватизувати п’ять комбінатів хлібопродуктів — Ніжинський, Новопокровський, Полтавський, Івано-Франківський та Неполоковецький.

У І кварталі 2023 року ФДМУ планує виставити на приватизаційні аукціони єдиний майновий комплекс (ЄМК) ДП “Крисківський спиртовий завод”, ЄМК ДП “Ніжинський комбінат хлібопродуктів” та ЄМК ДП “Попівський експериментальний завод”.

В Україні можуть зняти заборону на безоплатну приватизацію землі, але дозволять її не всім громадянам, а лише певному колу осіб. Йдеться про ВПО, а також про громадян, які втратили своє житло через війну.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...