Новини / Ринок землі     21 грудня 2018 10:01

Скільки коштує гектар землі? Експерт назвав ціну в 20-30 тис. євро

Українські чорноземи є одними з найродючіших у світі, відтак ціна на їх має коливатися від 20-30 тис. євро.  Таку думку висловив технолог із товариства ТОВ «Захід Агропром» Олег Фурманець.

Агропідприємтсво, що розташоване в Рівненській області й має понад 9,5 тис. га земельного банку, є одним із провідних господарств країни, спеціалізуючись на культивуванні сояшнику, жита та пшениці озиме.

Пане Олеже, ви є членом авторитетного «Клубу новаторів агробізнесу». Що особисто вам дає участь у цьому проекті?

Головна задача клубу – це отримання об’єктивної інформації про дієвість препаратів у різних умовах. Тому що в одному підприємстві для того, щоб якісно протестувати препарат, потрібно декілька сезонів, а цього часу немає. А тут ми за один сезон розуміємо дію багатьох препаратів. Це надзвичайно цінна інформація, яку знайти деінде просто не можливо. Тим більше, ця інформація об’єктивна, не рекламна, не маркетингова, а справжній відгук практичних людей.

ЧитайтеРосія завищила показники урожаю в 2,5 разу. Перевірка виявила неправдиві дані у звітах

Як гадаєте, чому саме вас запросили до клубу?

Ми дуже тісно спілкуємося з регіональним представником BASF, постійно консультуємося. Тож так склалося, що наша співпраця набула, так би мовити, офіційного характеру. Від себе додам, що я радий бути частиною «Клубу новаторів агробізнесу».

Наразі в суспільстві дуже гаряче обговорюється тема відкриття ринку землі. Яка ваша позиція з цього питання?

Я вважаю, що однозначно ринок землі повинен бути. Як і в іншому ресурсі повинен існувати механізм його продажів і переміщень. Інше питання правової регуляції, якої на сьогоднішній день не існує. До поки не буде створено механізму правової регуляції, очевидно, відкривати ринок немає сенсу.

Скільки, на вашу думку, має коштувати один гектар української землі?

Різний гектар – різна ціна. Але ціна повинна бути не менше, ніж 20-30 тис. євро. Така ж ціна в Німеччині. Потрібно розуміти, що українські чорноземи надзвичайно дорогі, тож і вартість їх має бути відповідною.

Відзначимо, що Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пояснив, чому мораторій на продаж землі  буде продовжено.

Читайте також