Новини / Рослинництво     20 грудня 2018 09:13

Росія завищила показники урожаю в 2,5 разу. Перевірка виявила неправдиві дані у звітах

У Росії під час перевірки виявлено масштабні приписки у звітах про вироблену в країні сільгосппродукцію. З’ясувалося, що картоплі зібрали на 36 % менше, овочів і баштанних – на 17 %, а молока вироблено на 3,4 % менше, ніж за офіційними даними. Загальний показник зростання сільського господарства було завищено у 2,5 разу.

Про це повідомляє dw.com.

Провівши Всеросійський сільськогосподарський перепис, експерти Російської академії народного господарства і державної служби при президенті РФ зафіксували помилки і приписки у звітах про валове виробництво с.-г. продукції. Найбільш значні – для картоплі, овочів і баштанних, фруктів і ягід, молока.

Читайте: Використання препарату Архітект збільшує врожай соняшника до 20%

Якщо спочатку зростання сільського господарства в Росії оцінювали у 20,7 %, то після коригування Росстат зменшив цей показник більш ніж удвічі – до 8,7 %. У грошовому вираженні обсяг реально виробленої с.-г. продукції в РФ виявився меншим на 542 млрд рублів.

Хоча 17 років поспіль Росстат звітував про зростання у виробництві картоплі, виявилося, що у 2017 р. цієї культури зібрано в 1,6 разу менше, ніж у 2000 р. Понад  10 млн тонн сільгосппродукції, які згадувалися в офіційних звітах за 2017 р., ніколи не існували.

У таких приписках зацікавлені чиновники вищого рангу, оскільки від показників про виконання аграріями держпрограми залежить розмір державної підтримки областей.

Як Landlord повідомляв раніше, Кабмін продовжив до 31 грудня 2019 р. дію постанов, які обмежують імпорт російських товарів до України та встановлюють митні ставки для продукції, що раніше доставлялася з Росії без мита.

Фото: dw.com

Читайте також