Про це повідомляє Agroxxi.
За наполяганням Флоридської томатної біржі Міністерство торгівлі США переглянуло терміни дії Угоди про зупинення виробництва томатів і оголосило про вихід країни з неї. Своєю чергою мексиканські виробники томатів подали скаргу до Комісії з міжнародної торгівлі США, в якій оскаржують це рішення.
Комісія розглянула аргументи двох сторін.
Флорида
- Вважає, що мексиканські виробники томатів мають низку привілеїв, які дозволяють їм демпінгувати ціну на цю продукцію на американському ринку.
- Стверджує, що частка Мексики на ринку томатів у США зросла з 32 до 54%, а частка місцевих виробників знизилася з 65 до 40%.
Читайте: Обвал цін на яблука: як Україні запобігти знеціненню на внутрішньому ринку
Мексика
- Стверджує, що своєчасно впровадила нові тепличні технології, завдяки яким споживачі надають перевагу їхній продукції, оскільки та має високу якість і поліпшені смакові властивості. Водночас Флорида продовжує реалізувати помідори, вирощені старим способом: томати ростуть у відкритому ґрунті, врожай обробляється етиленовим газом – практика, яка застосовується у США з часів Другої світової війни.
- Стверджує, що немає ніякого демпінгу цін (як заявляють флоридські виробники), а є наявність вільного ринку – коли споживачі обирають кращу продукцію і таким чином, через попит, визначається ціна на неї. Тому скарги, що надходять від виробників томатів з Флориди до Міністерства торгівлі, необґрунтовані.
Ринок показав, що споживачі готові платити більше за помідори, вирощені в мексиканських теплицях, вважаючи, що вони якісніші і смачніші. Мексика стверджує, що зробила революцію у виробництві свіжих томатів.
Як повідомляв Landlord, США звинуватили Мексику в недобросовісній практиці щодо торгівлі помідорами й оголосили про вихід країни з Угоди про зупинення виробництва цієї продукції. Для мексиканських виробників томатів це означає більші витрати і можливі проблеми з експортом, оскільки США були для них основним ринком збуту.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!