Новини / Рослинництво     25 березня 2019 11:47

Що не поділили виробники томатів Флориди і Мексики: скандал розбирають у Комісії з міжнародної торгівлі США

Комісія з міжнародної торгівлі США продовжує розбирати суперечку між мексиканськими виробниками томатів і фермерами Флориди: низка аграріїв Мексики, незалежних дистриб'юторів та експертів ринку вважають томатну індустрію Флориди найлютішим ворогом мексиканських томатів.

Про це повідомляє Agroxxi.

За наполяганням Флоридської томатної біржі Міністерство торгівлі США переглянуло терміни дії Угоди про зупинення виробництва томатів і оголосило про вихід країни з неї. Своєю чергою мексиканські виробники томатів подали скаргу до Комісії з міжнародної торгівлі США, в якій оскаржують це рішення.

Комісія розглянула аргументи двох сторін.

Флорида

  • Вважає, що мексиканські виробники томатів мають низку привілеїв, які дозволяють їм демпінгувати ціну на цю продукцію на американському ринку.
  • Стверджує, що частка Мексики на ринку томатів у США зросла з 32 до 54%, а частка місцевих виробників знизилася з 65 до 40%.

Читайте: Обвал цін на яблука: як Україні запобігти знеціненню на внутрішньому ринку

Мексика

  • Стверджує, що своєчасно впровадила нові тепличні технології, завдяки яким споживачі надають перевагу їхній продукції, оскільки та має високу якість і поліпшені смакові властивості. Водночас Флорида продовжує реалізувати помідори, вирощені старим способом: томати ростуть у відкритому ґрунті, врожай обробляється етиленовим газом – практика, яка застосовується у США з часів Другої світової війни.
  • Стверджує, що немає ніякого демпінгу цін (як заявляють флоридські виробники), а є наявність вільного ринку – коли споживачі обирають кращу продукцію і таким чином, через попит, визначається ціна на неї. Тому скарги, що надходять від виробників томатів з Флориди до Міністерства торгівлі, необґрунтовані.

Ринок показав, що споживачі готові платити більше за помідори, вирощені в мексиканських теплицях, вважаючи, що вони якісніші і смачніші. Мексика стверджує, що зробила революцію у виробництві свіжих томатів.

Як повідомляв Landlord, США звинуватили Мексику в недобросовісній практиці щодо торгівлі помідорами й оголосили про вихід країни з Угоди про зупинення виробництва цієї продукції. Для мексиканських виробників томатів це означає більші витрати і можливі проблеми з експортом, оскільки США були для них основним ринком збуту.

Читайте також