Новини / Рослинництво     12 лютого 2019 18:23

У світі назріває нова торгова війна. Мексиканські томати загрожують фермерам США

США звинуватили Мексику в недобросовісній практиці щодо торгівлі помідорами й оголосили про вихід країни з Угоди про зупинення виробництва цієї продукції. Для мексиканських виробників томатів це означає більші витрати і можливі проблеми з експортом, оскільки США були для них основним ринком збуту.

Про це повідомляє agroxxi.ru.

За наполяганням Флоридської томатної біржі Міністерство торгівлі США переглянуло терміни дії Угоди про зупинення виробництва томатів і оголосило про вихід країни з неї. Таким чином майбутнє експорту помідорів з Мексики опинилося під загрозою.

Угодою про зупинення виробництва томатів, яка діяла з 2013 р., було встановлено різні мінімальні ціни на мексиканські свіжі помідори в літній і зимовий періоди, а також ціни на виробництво у відкритому ґрунті/адаптованому та контрольованому середовищі.

ЧитайтеЦіновий шок: у Туреччині деякі продукти харчування подорожчали на 800%

Проте американці заявляють, що мексиканські експортери томатів використовували угоду як прикриття недобросовісної торгівельної практики для завоювання частки ринку США за рахунок американської галузі.

Чи призведе торгівля помідорами між Мексикою та США до торгової війни?

Фермери з Флориди (провідного виробника свіжих помідорів у США) вважають, що мексиканські конкуренти закидали їх помідорами в прямому сенсі слова. Повідомляється, що частка Мексики на ринку томатів у США зросла з 32 до 54%, а частка місцевих виробників знизилася з 65 до 40%.

«Ми чули про проблеми американської галузі з виробництва томатів і вживаємо сьогодні заходів для забезпечення їх захисту від недобросовісної торгової практики», – заявив міністр торгівлі Вілбур Росс.

Згідно із законом Міністерство торгівлі має повідомити про своє відкликання за 90 днів. Тож до 7 травня покупці й продавці мають ще дотримуватися умов Угоди про зупинення виробництва томатів. Якщо нової угоди не буде досягнуто до 7 травня, то на імпорт томатів з Мексики США накладатиме мито.

Landlord раніше повідомляв про те, що вірменські фермери б’ють на сполох: виробництво томатів стає невигідним.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також