Новини / Інвестиції     19 листопада 2020 09:50

Сергій Вітер: Kernel спростив умови участі у програмі Open Agribusiness

Продаж частки агропідприємства у 10% став добровільним. Компанія спростила умови участі у програмі для того, щоб стимулювати власників розвивати свої підприємства

Kernel спростив умови участі у програмі Open Agribusiness: продаж 10-відсоткової частки агропідприємств став добровільним і відтепер VIP-клуб партнерської програми Kernel працює в двох форматах. Аграрії гарантовано отримують бонуси і можуть не продавати Kernel частку підприємства у 10%. Про це в інтерв’ю Latifundist.com повідомив керівник проєкту Сергій Вітер.

«Ми чули на ринку багато страхів, що Kernel зможе поглинати компанії завдяки цим 10%. Для нас це не самоціль, тому ми вирішили зробити опцію добровільною. Тепер проєкт існує в двох форматах», — зазначив керівник Open Agribusiness Kernel.

Як і раніше діє VIP-клуб, де зберігаються опції викупу 10-відсоткової частки агропідприємства та виплати партнером Kernel річних дивідендів у розмірі $10/га. У новому форматі збережені преференції у вигляді знижених цін на насіння, ЗЗР, добрива, а також агроконсалтинг та фінансування робочого капіталу в розмірі $300/га.

«На відміну від VIP-клубу, де таке фінансування коштує до 10% річних, у новій моделі ця цифра трохи вища —11%. Стати учасником зможуть підприємства з різними формами власності. У цій моделі компанії не виплачують нам дивіденди», — зазначив Сергій Вітер.

Читайте: Сьогодні держгеокадастр починає передачу державних земель ОТГ

Для обох форматів партнерства змінили формулу, за якою розраховується вартість агроконсалтингу, — замість дисконту у 3–4% за тонну затвердили фіксовану суму.

«Наразі ми запропонували партнерам за підсумками року виплачувати нам винагороду в діапазоні $15–25 за гектар. Ця формула аграріям зручніша, ніж дисконт від тонни зерна», — наголосив керівник проєкту.

Сергій Вітер також зазначив: головне завдання програми Open Agribusiness Kernel — відкрити агровиробникам доступ до технологій та фінансових ресурсів.

«Для нас важливо, щоб після приходу Kernel у компанію її результати покращилися, щоб аграрій зміг купити трактор, відремонтувати склад, погасити кредит, купити ЗЗР і насіння. Ми хочемо чітко розуміти, що наш партнер фінансово стабільний. Ми дивимося на компанію з точки зору наших репутаційних ризиків, адже все-таки хочемо працювати з людьми, які мають чіткий план розвитку свого підприємства. Хочемо розуміти, що хтось розширюється, будується, змінює техніку та заробляє більше», — сказав Сергій Вітер.

За рік роботи VIP-клубу Open Agribusiness Kernel партнерами стали підприємства з часткою у 10% і земельним банком близько 32 000 га, найближчим часом планують додатися ще 7 000 га. До клубу без продажу частки 10% найближчим часом увійдуть 47 700 га.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у вересні 2020 року Kernel розпочав реалізацію програми будівництва паркінгів для вантажівок.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також