Новини / Ринок землі     17 листопада 2020 13:30

Сьогодні держгеокадастр починає передачу державних земель ОТГ

Відповідна постанова уряду №1113 була ухвалена 16 листопада 2020 року і опублікована на сайті кабінету міністрів України

Вчора, 16 листопада 2020 року уряд ухвалив постанову №1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», якою запускається механізм повноцінної передачі державних земель сільськогосподарського призначення всім без виключення об‘єднаним територіальним громадам.

У документі зазначено, що держгеокадастр повинен забезпечити «передачу з 17 листопада 2020 р. земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідно до статті 117 Земельного кодексу України».

Як зазначив голова держгеокадастру Роман Лещенко, керівники всіх обласних управлінь держгеокадастру впродовж останнього місяця готували всю необхідну документацію для того, аби передача земель ОТГ могла бути проведена максимально оперативно.

Читайте: Зелені вітаміни для аграріїв

«Окремо хочу звернутися до новообраних голів об’єднаних територіальних громад, які вже приступили до роботи або ж почнуть виконувати свої обов’язки найближчим часом: звертайтесь до обласних управлінь з необхідною документацією. Ви отримали підтримку на місцях, а ми передамо вам найбільш цінний ресурс в державі – землю. Завдяки чому, місцеве самоврядування стане справді сильним», – підкреслив він.

Загалом, у рамках реформи передбачена передача ОТГ 2 млн га сільськогосподарських земель, що перебувають у державній власності.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у держави немає 10,4 млн га сільськогосподарських земель, як це вважалось раніше.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також