Новини / Рослинництво     26 січня 2022 17:02

Ринок української пшениці нормалізується через сподівання на стабільний експорт – spglobal

Україна експортуватиме 22,5 млн т пшениці в за 2021/22 МР

Експорт української пшениці у 2021/22 МР зріс на 29% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, ціни на зернову — стабілізуються. Про це повідомляє spglobal.com.

Зазначається, що тиждень тому темпи експорту пшениці з України сповільнилися, але загальні поставки залишилися на рівні близько 29% вище проти минулого року.

«Протягом останніх кількох тижнів ціни на пшеницю знижувалися через триваючу напругу між Україною та Росією. Однак експортні котирування стабілізувалися останні кілька днів на сподіваннях щодо зростання експорту в найближчому майбутньому», — йдеться в повідомленні.

За словами аналітиків S&P Global Platts, ціни на базисі FOB українська пшениця з високим вмістом білка зросли на 11,5% (станом на 24 січня) на рівні $320 за т. До цього часу було відвантажено 16,6 млн т пшениці 2021/22 МР, (що на 12,9 млн т менше ніж за відповідний період попереднього року).

«Оскільки в Україні проходить багатообіцяюча експортна кампанія за 2021/22 МР, обмеженість поставок також може підвищити ціни в найближчій перспективі», — кажуть аналітики.

За прогнозами S&P Global Platts Analytics, Україна експортуватиме 22,5 млн т пшениці в за 2021/22 МР, тоді як USDA у звіті за січень дає прогноз експорту у 24,2 млн т.

Також трейдери Platts Analytics прогнозують виробництво пшениці в Україні на рівні 31,2 млн т на 2021/22 МР, тоді як USDA називає обсяги виробництва пшениці в Україні на рівні 33 млн т.

Нагадаємо, ф’ючерси на пшеницю підскочили на 3,2%, зокрема через зростання напруженості між Росією та Україною. Окрім геополітичних чинників, експерти називають погіршення погоди, яка становить загрозу врожаю в сухих районах США.

Раніше Landlord повідомляв, що протести у Казахстані можуть вплинути на ціни на зернові.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також