Новини / Політика     14 січня 2022 10:45

Протести у Казахстані можуть вплинути на ціни на зернові

Казахстан входить до десятки основних експортерів пшениці і є другим найбільшим експортером борошна на світовому ринку

Політична та фінансова нестабільність у середньостроковій перспективі може спричинити посилення контролю над вивезенням товарів на кордоні (і зерна в тому числі), що може спричинити зростання цін на пшеницю та борошно у регіоні. Про це повідомляє ukragroconsult.com.

«Казахстан входить до десятки основних експортерів пшениці і є другим найбільшим експортером борошна на світовому ринку. Як постачальник Казахстан займає левову частку на зерновому ринку країн Середньої Азії (Узбекистан, Афганістан, Таджикистан, Туркменістан та ін.)», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що поточні політичні події в Казахстані викликали перебої у роботі інтернету та призупинення у роботі банків у великих містах країни. У зв’язку з цим найближчим часом валютні операції, що вимагають передоплати, можуть бути відстрочені, що може дещо уповільнити активність торгівлі зерном на середньоазійському ринку.

«Уряд, швидше за все, робитиме спроби контролю внутрішніх цін соціально значущих товарів, щоб уникнути дефіциту та ажіотажного попиту. На тлі невдалого власного врожаю зерна в Казахстані у 2021 році імпорт пшениці з Росії, за деякими оцінками, може досягти 4 млн т, але за умов нестабільності цей показник може ще більше збільшитися», — наголошують експерти.

З іншого боку, ситуація, що склалася негативно позначиться на економічному стані Казахстану, що може призвести до знецінення внутрішньої валюти. Девальвація тенге, своєю чергою, може зробити казахське зерно більш конкурентоспроможним проти конкуруючого російського, що у довгостроковій перспективі може бути вигідно с/г виробникам у Казахстані.

Довідка. 2 січня 2022 року в Казахстані розпочалися протести. Спочатку демонстранти вимагали знизити ціни на скраплений газ, що різко зросли, але потім вимоги стали політичними: відставка уряду і звільнення з політики Назарбаєва. Збитки ретейлерів від дій мародерів склали 26 млрд тенге, тобто $60 млн. Нещодавно казахстанська Національна палата підприємців Атамекен оцінила збитки бізнесу від заворушень у країні $198 млн 11 грудня сума збільшилася до $220 млн.

Раніше Landlord повідомляв, що світові ціни на продовольство за рік зросли майже на 30%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!