Новини / Ринок землі     06 вересня 2019 16:35

Ринку землі в Україні бути: 8 тез Олега Устенка щодо земельного питання

Напередодні відкриття ринку землі постає багато питань. Кому і скільки землі віддавати, як забрати актив у того, хто його не використовує, як здійснювати нагляд за сівозміною, допускати іноземців чи ні? Олег Устенко вважає, що ці тактичні питання мають вирішуватися шляхом пошуку компромісу.

Про це Олег Устенко повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук.

Радник президента України, економіст Олег Устенко наводить 8 тез щодо земельного питання в Україні.

1. Земля – ​​наш безперечний і дорогоцінний актив.

2. Земля – ​​як і будь-який актив – може бути оцінена в грошовому вираженні.

3. Вартість землі – як і будь-якого іншого активу – залежить від його якості. Наша земля – ​​родюча. Рівень родючості нашої землі набагато вищий, ніж у більшості мешканців планети Земля.

Читайте: Долар по 32: українська економіка не витримає зміцнення гривні – Сергій Будкін

4. Вартість будь-якого активу – зокрема й землі – залежить від того, де він розташований. Ніхто ж не дивується, що вартість 1 квадратного метра житла на Трафальгарській площі вища, ніж вартість того ж метра на вулиці Хрещатик. Навіть якщо в будинку на Хрещатику ремонт кращий, ніж на Трафальгарській площі, він – швидше за все – буде дешевшим. Будинок поблизу Ланжерона дешевший, ніж на Коста Брава. Фабрика, яка виробляє цукерки в Києві, буде дешевшою – за інших однакових умов, ніж аналогічна фабрика під Будапештом.

5. Якість будь-якого активу – зокрема й землі – дуже важлива. Але, умови, в яких перебуває актив, не менш важливі для його вартості.

6. Власник будь-якого активу не буде зацікавлений у тому, щоб вартість активу знижувалася. Припущення про те, що він буде його усвідомлено псувати, – не логічне. Власник будь-якого активу завжди зацікавлений у так званому capital gain (прирості капітальної вартості активу).

7. Мета зрозуміла. Ринку землі в Україні бути!

8. Тактичні питання введення ринку землі – кому і скільки в одні руки віддавати, як забрати актив у того, хто його не використовує, як здійснювати нагляд за сівозміною, допускати чи ні іноземців тощо – це питання тактичні. Тактичні питання повинні бути вирішені – як і в будь-якому іншому випадку – пошуком компромісу. І Верховна Рада, і команда нового об’єднаного Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства повинні стати модераторами процесу щодо запровадження ринку землі.

Landlord раніше повідомляв про те, що Олег Устенко назвав умови для встановлення високої ціни на землю в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також