Новини / Ринок землі     23 серпня 2019 09:02

Олег Устенко назвав умови для встановлення високої ціни на землю

Ринкова вартість сільгоспземлі в Україні може бути набагато вищою, ніж у Європі, але для цього потрібно знизити інвестиційні ризики в державі. Радник президента, економіст Олег Устенко назвав три основні проблеми в країні, які впливають на формування ціни на землю.

Про це повідомляє glavcom.ua.

У ході дискусій, яку ціну на землю сільгосппризначення встановити, відкриваючи земельний ринок в Україні, радник президента України, економіст Олег Устенко заявив, що оскільки якість української землі краща, ніж у Європі, то і вартість її має бути вищою. Проте на перешкоді встановлення високої ціни стоять інвестиційні ризики.

«Наш індикатор ризику набагато вищий за наших західних сусідів і відповідно вартість такого нерухомого активу буде нижчою, ніж вартість точнісінько такого ж активу в країні з нижчим ризиком», – пояснює експерт.

У цьому ключі Олег Устенко назвав три основні взаємопов’язані проблеми для України:

  • незахищені права власності,
  • неякісна судова система,
  • високий рівень корупції.

Читайте: Розірвання договору оренди земельної ділянки: як фермеру захистити свої права

Радник президента наголошує: якщо вдасться знизити рівень ризику, то ціна на землю в Україні буде спершу наближатися до ціни в західних країнах, а далі, з огляду на якість, «наша земля може коштувати набагато більше, ніж там».

Що для цього планує зробити Володимир Зеленський

Олег Устенко озвучив ідею  президента перенести в Україну англійське право, щоб будь-який інвестор у разі виникнення спірних питань мав альтернативу – вирішувати судові спори за українським законодавством чи за англійським правом. Останнє, мабуть, буде ближче західним інвесторам – зазначає економіст.

Також радник президента розповів, що Зеленський планує «шукати потенційних інвесторів, які, в принципі, погодяться зайти в українську економіку».

«Цей інвестор ще не знає, що він хоче зробити це, але його треба знайти і намагатись продати себе в хорошому сенсі. Він уже знаходиться в нашому прицілі», – заявив Олег Устенко.

Як повідомляв Landlord, команда президента виступає за формування ринку землі в Україні у три етапи.

Читайте також