Новини    05 травня 2023 10:14

Розікрав понад 60 мільйонів доларів і отримав умовний термін: ВАКС виніс вирок у справі ексголови ДПЗКУ


Вищий антикорупційний суд (ВАКС) засудив ексглаву правління Державної продовольчо-зернової корпорації Петра Вовчука до п’яти років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном три роки.

Про судовий вердикт повідомив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Омельченко виданню “Слово і Діло”.

Зазначається, що ВАКС ухвалив рішення 27 квітня, інформацію про вирок опубліковано в реєстрі, але його закрито.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вовчука звинуватили в завданні підприємству збитків більш ніж на $60 млн, колишній чиновник перебував у розшуку протягом шести років.

Покарання для Вовчука передбачає три роки випробувального терміну. Конфіскації майна не передбачено, проте Вовчуку протягом трьох років забороняється обіймати певні посади. Також на Вовчука поклали такі зобов’язання:

  • періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу пробації;
  • повідомляти цей орган про зміну місця проживання, місця роботи або навчання;
  • не виїжджати за межі України без погодження із органом пробації.

Вовчук очолював Державну продовольчо-зернову корпорацію (ДПЗКУ) із березня по грудень 2014 року. 2016 року НАБУ почало розслідувати його діяльність, а у 2017 році оголосило в розшук.

Подробиці справи Вовчука

 З березня 2017 року підозрюваний перебував в розшуку. Після затримання колишній посадовець прагнув уникнути відповідальності та подав прохання про притулок у Литві, проте отримав відмову. Вже після рішення про екстрадицію фігурант намагався його оскаржити нібито через небезпеку, спричиненою повномасштабною війною, розв’язаною РФ. Тепер після чотирьох років судового розгляду його доставили до України з Литви.

Вовчука, який керував ДПЗКУ в березні-грудні 2014 року, підозрюють у зловживанні владою, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу), і отриманні хабаря (ч. 4 ст. 368 КК).

Уродженця Росії, а нині громадянина Угорщини, який проживає в Монако, Олексія Федоричева, який також проходить у цій справі, розшукують за підозрою в даванні хабаря (ч. 3 ст. 369 КК), шахрайстві в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК) і відмиванні коштів (ч. 3 ст. 209 КК).

24 січня 2017 року НАБУ затримало одного з колишніх керівників ДПЗКУ і представника міжнародного зернотрейдера за підозрою в завданні збитку держкорпорації на суму понад $ 60 млн.

В ході досудового розслідування детективи бюро встановили, що в 2014 році після призначення на керівні посади в ДПЗКУ затриманий разом з іншими посадовими особами організували групу з метою особистого збагачення.

“Вони розробили схему, за якою зерно, що належить ДПЗКУ, продавалося за заниженими цінами одному з міжнародних зернотрейдерів через ряд приватних компаній-посередників, підконтрольних посадових осіб ДПЗКУ і згаданого зернотрейдера”, – повідомляло тоді НАБУ.

Зерно, придбане за заниженими цінами, міжнародний зернотрейдер продавав за ринковими. Різниця у вартості повинна була надійти на рахунки однієї з компаній-посередників, підконтрольних підозрюваним. Згідно з контрактами, постачання зерна відбувалися на умовах наступної оплати, що не відповідало встановленим ринковими правилами і брав під державне підприємство ризику неотримання коштів за свою продукцію.

“У кінцевому підсумку ПАТ ДПЗКУ не отримала більшу частину коштів за продане зерно, – повідомляло НАБУ. – В результаті держпідприємство зазнало збитків на суму понад $60 млн”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...