Новини    27 квітня 2018 12:27

НАБУ оголосило в розшук екс-керівника ДПЗКУ Вовчука


Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук екс-голову Державної продовольчо-зернової корпорації Петра Вовчука і бізнесмена Олексія Федоричева, підозрюваних у завданні збитків ДПЗКУ. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті НАБУ.

Як повідомляє Ліга, П.Вовчука, який керував ДПЗКУ в березні-грудні 2014 року, підозрюють у зловживанні владою, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу), і отриманні хабара (ч. 4 ст. 368 КК).

Уродженця Росії, а нині громадянина Угорщини, який проживає в Монако, О.Федоричева розшукують за підозрою в дачі хабара (ч. 3 ст. 369 КК), шахрайстві в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК) і відмиванні коштів (ч . 3 ст. 209 КК).

24 січня 2017 року НАБУ затримало одного з колишніх керівників ДПЗКУ і представника міжнародного зернотрейдера за підозрою в нанесенні збитку держкорпорації на суму понад $ 60 млн.

В ході досудового розслідування детективи бюро встановили, що в 2014 році після призначення на керівні посади в ДПЗКУ затриманий разом з іншими посадовими особами організували групу з метою особистого збагачення.

«Вони розробили схему, за якою зерно, що належить ДПЗКУ, продавалося за заниженими цінами одному з міжнародних зернотрейдерів через ряд приватних компаній-посередників, підконтрольних посадових осіб ДПЗКУ і згаданого зернотрейдера», – повідомляло тоді НАБУ.

Зерно, придбане за заниженими цінами, міжнародний зернотрейдер продавав за ринковими. Різниця у вартості повинна була надійти на рахунки однієї з компаній-посередників, підконтрольних підозрюваним. Згідно з контрактами, поставки зерна відбувалися на умовах наступної оплати, що не відповідало встановленим ринковими правилами і брав під державне підприємство ризику неотримання коштів за свою продукцію.

«У кінцевому підсумку ПАТ ДПЗКУ не отримала більшу частину коштів за продане зерно, – повідомляло НАБУ. – В результаті держпідприємство зазнало збитків на суму понад $60 млн».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...