Новини    15 березня 2023 12:04

Вкрав 60 мільйонів доларів: ексочільника Державної продовольчо-зернової корпорації екстрадували до України


Колишнього голову правління ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України”, якого підозрюють у причетності до завдання понад 60 млн доларів збитків підприємству, екстрадували з Литви в Україну.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Зазначимо, що НАБУ не наводить імені, проте, судячи з опису, йдеться про Петра Вовчука.

Повідомляється, що екстрадиції посадовця передувала спільна операція детективів НАБУ та правоохоронців двох країн, результатом якої стало затримання колишнього посадовця у жовтні 2019 року у Вільнюсі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

НАБУ нагадує, що з березня 2017 року підозрюваний перебував в розшуку. Після затримання колишній посадовець прагнув уникнути відповідальності та подав прохання про притулок у Литві, проте отримав відмову. Вже після рішення про екстрадицію фігурант намагався його оскаржити нібито через небезпеку, спричиненою повномасштабною війною, розв’язаною РФ. Тепер після чотирьох років судового розгляду його доставили до України.

Вовчука, який керував ДПЗКУ в березні-грудні 2014 року, підозрюють у зловживанні владою, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу), і отриманні хабаря (ч. 4 ст. 368 КК).

Уродженця Росії, а нині громадянина Угорщини, який проживає в Монако, Олексія Федоричева, який також проходить у цій справі, розшукують за підозрою в даванні хабаря (ч. 3 ст. 369 КК), шахрайстві в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК) і відмиванні коштів (ч. 3 ст. 209 КК).

24 січня 2017 року НАБУ затримало одного з колишніх керівників ДПЗКУ і представника міжнародного зернотрейдера за підозрою в нанесенні збитку держкорпорації на суму понад $ 60 млн.

В ході досудового розслідування детективи бюро встановили, що в 2014 році після призначення на керівні посади в ДПЗКУ затриманий разом з іншими посадовими особами організували групу з метою особистого збагачення.

“Вони розробили схему, за якою зерно, що належить ДПЗКУ, продавалося за заниженими цінами одному з міжнародних зернотрейдерів через ряд приватних компаній-посередників, підконтрольних посадових осіб ДПЗКУ і згаданого зернотрейдера”, – повідомляло тоді НАБУ.

Зерно, придбане за заниженими цінами, міжнародний зернотрейдер продавав за ринковими. Різниця у вартості повинна була надійти на рахунки однієї з компаній-посередників, підконтрольних підозрюваним. Згідно з контрактами, постачання зерна відбувалися на умовах наступної оплати, що не відповідало встановленим ринковими правилами і брав під державне підприємство ризику неотримання коштів за свою продукцію.

“У кінцевому підсумку ПАТ ДПЗКУ не отримала більшу частину коштів за продане зерно, – повідомляло НАБУ. – В результаті держпідприємство зазнало збитків на суму понад $60 млн”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...