Новини    29 березня 2023 15:14

Пріоритетними у розмінуванні територій будуть овочеві поля – Мінагрополітики


Під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки Юлії Свириденко відбулася зустріч з послами G7 щодо гуманітарного розмінування України. У заході також взяв участь заступник Міністра аграрної політики  з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик. Українська сторона поінформувала партнерів про ситуацію з очищенням земель від російських снарядів та мін, про необхідні фінансові, технічні та людські ресурси.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

“Першочергово заходи з обстеження та розмінування здійснюватимуться на землях сільськогосподарського призначення, де планується посів овочевих та баштанних культур – це рішення є найбільш економічно обґрунтованим та допоможе забезпечити глобальну продовольчу безпеку”, – зауважив Денис Башлик.

Він також додав що, з огляду на ці потреби, Україні потрібна фінансова підтримка, залучення спецтехніки для механізованого розмінування та допомога з навчанням людей.

Читайте також: На Миколаївщині розпочали пріоритетне розмінування сільськогосподарських земель

Окрім цього, серед планів на найближчу перспективу: розширення пілотного проєкту з розробки інноваційних методів обстеження, нарощування спроможності гуманітарного розмінування в пріоритетних регіонах, збір на розмінування на платформі United24.

Як повідомила Свириденко, для реалізації цих задач пропонується створити структуру, котра координуватиме гуманітарне розмінування території нашої держави та буде ефективно реалізовувати всі супутні організаційні задачі. Цей орган представлятиме єдине, чітко сформульоване бачення роботи галузі. Контролювати його діяльність має наглядова рада, до якої запросили представників країн-партнерів.

Крім того, послам G7 запропонували взяти шефство над замінованими областями України, допомогти звільнити їх від вибухонебезпечних предметів. Подібна співпраця сприятиме прискоренню розмінування с.-г. земель, що дозволить українським агровиробникам раніше розпочати їх використовувати. Це зі свого боку позитивно вплине на економіку країни та на продовольчу безпеку у світі.

Загалом, з огляду на план першочергового розмінування, передбачається обстежити та розмінувати 470 тис. 854 га земель сільськогосподарського призначення на території Дніпропетровської, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Запорізької, Херсонської, Чернігівської, Черкаської областей.

Розмінування українських полів: що відомо

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України планує, що до середини травня розчистять щонайменше 30-40% замінованих сільськогосподарських земель Миколаївської, Херсонської та Харківської областей.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

На деокупованій частині Херсонщини близько 60 тис. га території залишаються замінованими.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...