Такі дані наводить Bloomberg.
У головних провінціях ПАР із вирощення кукурудзи Free State та North West через відсутність дощів фермери не можуть завершити посіви в повному обсязі. Так, на 11 січня на цих територіях було засіяно усього 60% площі в North West та 70% в Free State. Хоча на решті території країни посівна кампанія проходить за планом.
Це говорить про те, що передбачувана площа кукурудзи в 2,44 млн га, ймовірно, знизиться приблизно на 19 % до 1,98 млн га.
«Це практично відповідатиме площі, засіяної в період посухи 2015/2016 року виробництва. У той час виробництво кукурудзи в Південній Африці становило 7,8 млн т, що перетворювало країну в нетто-імпортера, оскільки щорічне споживання кукурудзи становить приблизно 10,8 млн т», – відзначив голова відділу агробізнесу Agricultural Business Chamber Ванділе Сільобо.
У свою чергу, виконавчий директор Grain SA, лобістської групи фермерів, Джанні де Вільє додав, що нинішні посушливі погодні умови можуть бути ще гіршими, ніж країна пережила в 2016-му.
«Деякі сценарії, з якими ми стикаємося зараз, виглядають гнітючіше, ніж попередня посуха. Якщо врахувати, що поточний статус посівів залишає бажати кращого, а пізні посадки взагалі не плануються – фермери ПАР, як і країна в цілому, опиниться в дуже важкому становищі», – резюмує Вільє.
Підтверджують невтішні прогнози й аналітики USDA. За їх даними, лише у період з листопада по грудень ПАР втратила майже 1 млн тонн (з 12,6 млн т до 11,7 млн т) потенційного врожаю.
Однак ситуація з кукурудзою в ПАР не може не тішити український аграрний сектор, якому все ті ж аналітики USDA з департаменту сільського господарства США прогнозують другу сходинку у світовому рейтингу експортерів кукурудзи. Згідно їх даним, Україна є абсолютним лідером зі збору маїсу серед колишніх країн Радянського Союзу із врожаєм у 35 млн тонн. При цьому 28 із них підуть на експорт. Це 2 показник після США, де планується вивести на зовнішні ринки 62,23 млн тонн кукурудзи.
Таким чином, враховуючи потенційну кризу з урожаєм кукурудзи в ПАР, українські трейдери можуть значно наростити об’єми експорту, зокрема, на чорний континент. Тим самим, потіснивши південно-африканців із лідерських позицій в Африці.
Відзначимо, що на сьогоднішній день, за даними держстату, українську кукурудзу імпортують такі африканські країни, як Алжир, Єгипет, Лiберiя, Лівія, Мадагаскар, Марокко, Південна Африка, Сенегал, Сомалі, Сьєрра-Леоне, Туніс. Загалом африканський континент потребує від 5 до 7 млн тонн маїсу щорічно.
Текст: Роман Кирієнко.
Фото: shutterstock
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!