На світовому ринку ячменю триває зміна напрямків поставок, обумовлена політичними суперечками між Китаєм та Австралією, внаслідок якої під «ембарго» опинились поставки австралійського ячменю на КНР. Це посилює попит з боку Китаю на ячмінь з України та ЄС, а також активізацію відвантажень ячменю з Австралії до Саудівської Аравії. Про це повідомляє Grain Trade.
За підсумками останніх тендерів ціни на ячмінь з поставкою покупцям у березні-травні зросли до $277-286/т CFR.
Зазвичай цінові тенденції на світовому ринку ячменю задає Саудівська Аравія, яка є його найбільшим покупцем. Проте в поточному сезоні драйвером цін на зернові та олійні культури став Китай, який різко збільшив обсяги імпорту, що призвело до зростання цін. По мірі відновлення поголів’я свиней Китай нарощує імпорт ячменю, і в поточному сезоні, за прогнозом експертів IGC, може збільшити його до 5,8 млн т, хоча USDA оцінює імпорт у 7 млн т, а агенція Strategie Grains – у рекордні 10 млн т, що перевищить прогнозовані USDA обсяги імпорту для Саудівської Аравії на рівні 7,6 млн т.
Читайте: Обсяг глобальної торгівлі зерном у сезоні-2020/2021 зросте на 5,7%
Експерти зазначають, що китайські імпортери проводять масштабні форвардні закупівлі французького та канадського ячменю врожаю 2021 року. Наразі законтрактовано по 1 млн т ячменю з Канади та ЄС. Це на додаток до того, що з початку сезону Китай вже імпортував більше 1,44 млн т французького ячменю та 1,5 млн т – канадського.
Внаслідок цього ціни на фуражний ячмінь в Україні виросли до $242-245/т, або 8100-8250 грн/т з поставкою в порт у лютому (за даними компанії Agritel, станом на 4 лютого ціна на ячмінь на фізичному ринку складала $255/т FOB). При цьому, як повідомляють в Grain Trade, форвардні ціни на ячмінь нового врожаю з поставкою в липні сягнули $225-230/т, що перевищує форвардні ціни на пшеницю з поставкою в липні, які знаходяться на рівні $220-225/т, та на кукурудзу з поставкою у жовтні-грудні, за яку пропонують $205-210/т.
Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 продажі техніки українського виробництва впали на 35%.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!