Новини / Трейдинг     05 лютого 2021 16:10

Попит на фуражний ячмінь штовхнув ціни на рекордні позначки

На світовому ринку склалась парадоксальна ситуація: під тиском попиту з боку Китаю і саудівської Аравії ціна ячменю нового врожаю опинилась вище пшеничних котирувань

 

На світовому ринку ячменю триває зміна напрямків поставок, обумовлена політичними суперечками між Китаєм та Австралією, внаслідок якої під «ембарго» опинились поставки австралійського ячменю на КНР. Це посилює попит з боку Китаю на ячмінь з України та ЄС, а також активізацію відвантажень ячменю з Австралії до Саудівської Аравії. Про це повідомляє Grain Trade.

За підсумками останніх тендерів ціни на ячмінь з поставкою покупцям у березні-травні зросли до $277-286/т CFR.

Зазвичай цінові тенденції на світовому ринку ячменю задає Саудівська Аравія, яка є його найбільшим покупцем. Проте в поточному сезоні драйвером цін на зернові та олійні культури став Китай, який різко збільшив обсяги імпорту, що призвело до зростання цін. По мірі відновлення поголів’я свиней Китай нарощує імпорт ячменю, і в поточному сезоні, за прогнозом експертів IGC, може збільшити його до 5,8 млн т, хоча USDA оцінює імпорт у 7 млн т, а агенція Strategie Grains – у рекордні 10 млн т, що перевищить прогнозовані USDA обсяги імпорту для Саудівської Аравії на рівні 7,6 млн т.

ЧитайтеОбсяг глобальної торгівлі зерном у сезоні-2020/2021 зросте на 5,7%

Експерти зазначають, що китайські імпортери проводять масштабні форвардні закупівлі французького та канадського ячменю врожаю 2021 року. Наразі законтрактовано по 1 млн т ячменю з Канади та ЄС. Це на додаток до того, що з початку сезону Китай вже імпортував більше 1,44 млн т французького ячменю та 1,5 млн т – канадського.

Внаслідок цього ціни на фуражний ячмінь в Україні виросли до $242-245/т, або 8100-8250 грн/т з поставкою в порт у лютому (за даними компанії Agritel, станом на 4 лютого ціна на ячмінь на фізичному ринку складала $255/т FOB). При цьому, як повідомляють в Grain Trade, форвардні ціни на ячмінь нового врожаю з поставкою в липні сягнули $225-230/т, що перевищує форвардні ціни на пшеницю з поставкою в липні, які знаходяться на рівні $220-225/т, та на кукурудзу з поставкою у жовтні-грудні, за яку пропонують $205-210/т.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 продажі техніки українського виробництва впали на 35%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також