Новини / Трейдинг     05 лютого 2021 12:10

Обсяг глобальної торгівлі зерном у сезоні-2020/2021 зросте на 5,7%

За прогнозом FAO, споживання зернових у світі зросте на 52 млн тонн у порівнянні з минулим маркетинговим роком, а обсяг світового зернового трейдингу складе рекордні 465,2 млн тонн

Обсяг глобальної торгівлі зерновими у 2020/2021 маркетинговому зросте на 5,7% у порівнянні з минулим маркетинговим роком і складе 465,2 млн тонн. Про це повідомляється у черговому звіті Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), який було оприлюднений 4 лютого.

Зокрема, зростання пояснюється великими обсягами закупівель кукурудзи з боку Китаю, перш за все зі Сполучених Штатів Америки. Несподівано великі обсяги закупівель кукурудзи з боку Китаю в останні тижні вказують на набагато більш високий, ніж передбачалося раніше, попит на кукурудзу для споживання в кормових цілях і обмежену пропозицію на внутрішньому ринку КНР.

ЧитайтеУ січні продовольчі ціни досягли семирічного максимуму – FAO

Водночас, загальне споживання зернових в світі в сезоні 2020-2021 років прогнозується на рівні 2,761 млрд тонн, що на 52 млн тонн вище рівня минулого сезону. Очікується, що протягом майбутнього року споживання пшениці і рису в світі збільшиться, відповідно, на 0,7% і 1,8%.

При цьому обсяг запасів зернових в світі, згідно з прогнозами, скоротиться на 2,2% і складе 801 млн тонн, що є найнижчим показником за останні п’ять років. В результаті співвідношення запасів зерна до його споживання в світі знизиться до 28,3%, досягнувши найнижчого рівня за останні сім років.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні знизились закупівельні ціни на пшеницю та кукурудзу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також