Новини / Техніка     05 лютого 2021 11:10

У 2020 продажі техніки українського виробництва впали на 35%

У грошовому вимірі обсяг продажів за програмою часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва знизився у середньому на 33%

У 2020 році продажі української техніки в рамках програми «часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» у кількісному вимірі впали на 35% у порівнянні з 2019 роком. Про це повідомили в асоціації «Українських клуб аграрного бізнесу».

У грошовому вимірі ситуація майже аналогічна – зниження у порівнянні з позаминулим роком за усіма категоріями техніки в середньому склало 33%. Найбільше просідання показали комбайни – на 98%. А якщо говорити у абсолютних цифрах, то протягом року було придбано лише 1 комбайн, в той час як в 2019 році – 26 одиниць.

Найменше в грошовому еквіваленті просіли у продажах сівалки та обприскувачі – на 4% і 18%, відповідно. По обприскувачах це, зокрема, викликано й тим, що у 2020 році зросла кількість придбаних в рамках програми самохідних оприскувачів (до 12 одиниць), середня вартість яких складала близько 2,1 млн грн (діапазон цін від 1 млн грн до 4,5 млн грн.). Крім того, зросла і середня вартість причіпних обприскувачів – до 380 тис грн за одиницю (у 2019 – 357 тис грн).

Аналогічна ситуація виникла і з придбанням сівалок – середня вартість одиниці техніки зросла майже на 16% (з 345 тис грн до 400 тис грн), в тому числі збільшилась і кількість придбаних посівних комплексів.

ЧитайтеЗа рік аграрії придбали 500 вживаних тракторів західних брендів

«Загальна ситуація, яка виникла внаслідок економічних, кліматичних факторів та COVID-19, безпосередньо вплинула і на показники ефективності програми часткової компенсації вартості придбаної української с/г техніки – відбулося зниження купівлі основних типів польової техніки. Однак, згідно даних, спостерігається зростання купівлі більш дорожчої техніки, зацікавленість у купівлі самохідних обприскувачів і збільшення закупівель посівних комплексів на перевагу традиційним сівалкам», – зазначив Олег Нестеров, координатор комітетів УКАБ.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Рада затвердила закон про ветеринарну медицину та благополуччя тварин.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також