Попри війну, ринок землі демонструє непогані показники розвитку

Ринок земель сільськогосподарського призначення в Україні демонструє доволі непогані показники розвитку, про це поінформував віцепрезидент з економічної освіти, доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський, анонсуючи відновлення випуску регулярних оглядів про ринок землі.
Від початку відкриття ринку вже укладено угод купівлі-продажу на площу майже 325 тис. га.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Це доволі непогана, якщо орієнтуватись на практику розвинутих західних економік, динаміка, де щорічно в обігу знаходиться близько 1% всіх сільгоспземель. Для України з її майже 43 млн га сільгоспземель (включно з АР Крим) подібним орієнтиром можна було б вважати 400 тис. га, — наголосив експерт.
Та додав, що нині ринок землі в Україні — на рівні розвинутих західних економік.
Нів’євський нагадав, що Україна має окупований росією Крим та частини Донецької та Луганської областей з 2014 року і майже 20% додатково окупованих рф територій України з лютого 2022 року, а також воєнний час.
Показник у 325 тис. га сільгоспземель в обігу — це справді гарний результат роботи ринку, — зазначив він.
Нині в Україні спостерігається нова тенденція: аграрії почали готувати свої паї до відкриття ринку землі.
Нагадаємо, 1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення. Від старту ринку землі в Україні станом на 10 жовтня 2022 р. продано 45 477 ділянок загальною площею 155 718 га.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9086 з метою запровадження механізму вилучення державних сільгоспземель для облаштування спортивно-оздоровчих об’єктів, а також для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.
Середня ціна 1 га землі в Україні за січень становила 52 462 грн. Такий показник отримано на основі 117 586 угод із продажу землі за площею в 268,3 тис. га.
Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.
Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.
Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.
Анна Лиса